В Німеччині навчились виробляти газ за допомогою енергії Сонця

Вироблений таким чином метан можна використовувати пізніше за допомогою вже існуючої газової інфраструктури.

Німецькі вчені розробили технологію, за допомогою якої надлишки енергії, вироблені сонячними або вітряними електростанціями і не потрібні в даний момент часу, можуть бути конвертовані в природний газ метан.

Вироблений таким чином метан можна використовувати пізніше за допомогою вже існуючої газової інфраструктури.

Проект, розроблений Центром сонячної енергії і водневих досліджень у федеральній землі Баден-Вюртемберг в Німеччині, у даний час знаходиться на стадії реалізації співпрацюючими компаніями Німеччини та Австрії. Запуск станції на основі даної технології потужністю в десятки мегават планується у 2012 році.

"Демонстраційна система, побудована нами в Штутгарті, використовує надлишки енергії, що генеруються за допомогою сонячних панелей і вітрогенераторів, для електролітичного розкладання води на кисень і водень. Надалі хімічна реакція між вуглекислим газом і воднем призводить до отримання метану, який можна використовувати в потрібний час для отримання енергії", - сказав один з розробників Міхаель Спект.

Перспектива запасати електроенергію в чистому вигляді за допомогою конденсаторів і акумуляторних батарей вимагає створення додаткової інфраструктури, тоді як для зберігання енергії у формі метану в Німеччині і багатьох інших країнах вже існує розподілена система газових сховищ великої місткості.

При цьому, ефективність такого перетворення, за оцінками науковців, складає більше 60%.

"На нашу думку, це значно краще, ніж повна втрата електроенергії, яку не можна використовувати тут і зараз", - додав Спект.

Читайте також:

США створять "вічний" безпілотник з лазерним живленням

Фізики навчилися викликати дощ лазером

Випущено камеру, яка фіксує всі події в житті людини 24 години на добу

Вчені працюють над створенням комп'ютера, що імітує котячий мозок

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: