В Росії хочуть заборонити Skype

Лобісти великого бізнесу виступили проти інтернет-телефонії в Росії: розмови через Skype не можуть прослуховувати спецслужби.

Розвиток популярного сервісу Skype та інтернет-телефонії  в Росії може бути обмежений.

Відповідні поправки до законодавства має намір підготувати Російський союз промисловців і підприємців (РСПП). Документ спрямований на захист інтересів російських стільникових компаній.

Водночас один з аргументів, який допоможе заручитися підтримкою влади, - зараз розмови з використанням Skype не піддаються прослуховуванню.

"До 2012 року 40% трафіку буде зайнято саме IP-телефонією - без жодного контролю з боку держави, що неминуче спровокує стурбованість проблемами безпеки", - йдеться в прес-релізі, опублікованому за підсумками засідання комісії РСПП.

Бізнесмени заявляють, що "більшість брендів, які оперують на території РФ, таких, як Skype та Icq, - іноземного походження, і тому необхідно забезпечити захист вітчизняного виробника в цій області".

За підсумками засідання РСПП було вирішено створити робочу групу з підготовки пропозицій, що стосуються нормативно-правової бази роботи IP-телефонії на території РФ. Взаємодіяти з нею має намір профільна комісія владної партії "Єдина Росія".

Існування IP-телефонії турбує учасників ринку та урядів низки країн. Наприклад, в Китаї в 2006 році заборонили використання IP-телефонії з тієї причини, що сервіси Skype почали активно залучати клієнтів державних телефонних компаній, що надають звичайний телефонний зв'язок.

В Канаді, згідно із законодавством, оператор зв'язку повинен мати можливість з метою безпеки визначати місцезнаходження людей, які телефонують, а в IP-з'єднанні не передбачено визначення номерів.

А два найбільші британські оператори стільникового зв'язку - Orange і O2 - звернулися до Nokia з вимогою прибрати Skype з нових апаратів N97, погрожуючи відмовою їх продавати.

У липні 2009 року ізраїльські стільникові оператори також спробували обмежити IP-телефонію, проте міністерство зв'язку Ізраїлю заборонило їм блокувати VoIP-трафік.

Водночас комісар Євросоюзу з телекомунікацій Вівіан Редінг дала зрозуміти мобільним операторам, що не потерпить на території ЄС заборони на використання Skype і аналогічних сервісів, а також появи особливих тарифних планів, які "дозволяють" або "забороняють" використання VоIP в мобільних мережах.

Читайте також:

Google запустив сервіс-конкурент Skype

Росія очолила список авторитарних держав світу

Мобільний телефон знаходить "паличку Коха"

В Китаї інтернет-залежність лікують електрошоком

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: