В США дослідження стволових клітин фінансуватиме держава

Президент США виконує чергову передвибочу обіцянку: після Гуантанамо прийшла черга наукових розробок. Деталі - на відео (без коментарів. АР).

Президентом США Бараком Обамою буде знято заборону державного фінансування дослідження стволових клітин.

Очікується, що відповідне розпорядження буде підписано 9 березня.

Використання федеральних грошей в дослідженнях стволових клітин було заборонене введено попередньою адміністрацією на чолі з Джорджем Бушем у серпні 2001 року. А у червні 2007 року Буш ветував закон, котрий знімав ці обмеження.

Вчені переконані, що метод використання стволових клітин переверне уявлення у світовій медицині.

Церква, різноманітні релігійні та громадські організації виступають проти цього, називаючи використання стволових клітин неетичним.

Відміна заборони фінансування досліджень стане підтвердженням передвиборчої обіцянки Обами, що його адміністрація не буде чинити ніякого політичного впливу на вчених.

Крім того, очікується, що після підписання відповідного указу, президент звернеться до вчених зі словами про те, що його адміністрація буде всіляко підтримувати перспективні наукові напрямки.

Наукові інститути запевняють, що в них тепер буде досить часу, щоб вкластися в терміни, спеціально встановлені для надання різноманітних програм на ухвалу урядові.

Як відомо, стволові клітини являють собою ранню стадію розвитку клітин. Їх можна перетворити на клітини будь-яких тканин організму.

На думку вчених, стволові клітини допоможуть в розробці перспективних методів лікування багатьох хвороб, особливо тих, що пов’язані з поступовим відмиранням тканин. Наприклад, розсіяного склерозу та хвороби Паркінсона.

Для отримання стволових клітин необхідно використовувати тканини ембріонів людини. Однак у січні 2007 року вчені США заявили, що винайшли новий спосіб.

"Справедливість перемогла після восьми років проблем та перепон. Це надає моїй команді дослідників нові сили ", - заявив Джордж Дейли з Гарвардського інституту з дослідження стволових клітин.

За словами аналітиків, те, що Барак Обама став до виконання своїх передвиборчих обіцянок ще більше посилить його популярність.

Читайте також:

Біонічне око допомогло сліпому знову побачити світло

Створено прилад, який діагностує рак за запахом з рота

Вчені розказали про цілющі властивості жіночих грудей для чоловіків

Вчені з Південної Кореї навчилися клонувати дешевше і ефективніше

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: