Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
В США створили ліки, які можуть долати досі невиліковний рак крові

Препарат діє під час лікування гострого Т-клітинного лейкозу і Т-клітинної лімфоми.

Вчені Університету Техасу і Університету Флориди в США виявили безпечні та ефективні препарати проти невиліковних типів раку крові у дорослих і дітей.

Про це повідомляється в пресрелізі на MedicalXpress.

Новий клас лікарських засобів, званий PROTAC, спрямований на білкове з'єднання BCL-XL, яке дозволяє раковим клітинам виживати. Попередні препарати того ж принципу дії викликали небезпечне зниження числа тромбоцитів з високим ризиком кровотечі. У PROTAC цей ризик значно знижений.

Препарати будуть використані у разі лікування таких захворювань, як гострий Т-клітинний лейкоз і Т-клітинна лімфома. Вони руйнують білок BCL-XL, а не просто пригнічують його, як інші ліки. За словами вчених, PROTAC може застосовуватися проти деяких типів дитячих онкологічних захворювань, які не піддаються лікуванню.

Т-клітини є важливим компонентом імунної системи. Вони виробляються вилочковою залозою (тимусом), що розташовується у верхній частині грудей.

Нагадаємо, що учені США створили протизаплідну пігулку, яку треба вживати лише раз на місяць. Складний пристрій, що формою нагадує морську зірку, прихований у капсулі, яка розчиняється у шлунку. Тоді зірка розкривається, а вивести її в такому стані травна система не може, тож пристрій лишається всередині і постачає ліки дозами. І лише за місяць зірка розпадається і виходить з організму.

Залиште свій коментар

Вибір редакції