Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
В тропічних лісах Шрі-Ланки знайшли найстаріші за межами Африки стріли, яким 48 тисяч років

В тропічних лісах Шрі-Ланки знайшли найстаріші за межами Африки стріли, яким 48 тисяч років

Найдавнішим доказом використання лука і стріл є невеликі кам'яні знахідки в печері Сібуду в Південній Африці.

У печері Фа-Хьєн-Лене в лісах вологої зони Шрі-Ланки виявили численні інструменти з каменю, кістки і зубів, зокрема кілька маленьких стріл, вирізаних з кістки, вік яких становить близько 48 тис. років.

Про це пише Science Alert.

Винахід лука і стріл дозволив людям полювати на здобич на великих відстанях. Вони також зробили набагато безпечнішим полювання на небезпечну здобич, яка могла розтоптати або понівечити людину. 

Однак походження лука і стріл є однією з великих загадок людських технологічних інновацій. Наразі найдавнішим доказом використання лука і стріли є невеликі кам'яні знахідки з печери Сібуду в Південній Африці: їм близько 64 тис. років. За межами Африки найдавнішими знахідками були раніше луки, знайдені в Німеччині, яким 18 тис.років.

Оскільки луки і стріли в основному зроблені з дуже швидкопсувних матеріалів, таких як дерево, сухожилля і волокна, вони не залишають багато доказів для археологів. Тому знахідка зі Шрі-Ланки є важливим відкриттям.

Докази використання на знайдених кісткових наконечників стріл показують, що вони, швидше за все, використовувалися для полювання на важкодоступну здобич в тропічних лісах. 

Відкриття таких древніх гострих стріл вражає саме по собі. Однак були знайдені й інші інструменти, які дають настільки ж рідкісну інформацію про життя найбільш ранніх представників нашого виду, які наразі зареєстровані в Шрі-Ланці.

Особливо цікаві добре збережені ножі, скребки і шило, зроблені з кісток і зубів мавп і оленів, які використовувалися для обробки шкір або рослинних матеріалів.

Першовідкривачі тропічних лісів також залишили докази свого соціального життя у вигляді білих черепашок і невеликих блоків мінеральних пігментів яскравих кольорів: червоного, жовтого і срібного.

Кожен з пігментних вузликів показує ознаки, які вони використовували для створення фарб для тіла, і три з яскраво-червоних вузликів були просвердлені, щоб їх нанизували у вигляді намистин.

Нагадаємо, археологи за кілька сотень кілометрів від сучасного Пекіна знайшли крихітну різьблену фігурку птаха. Це найстаріший витвір мистецтва, колись знайдений в Китаї. Йому не менше 13 тисяч років.

Залиште свій коментар

Вибір редакції