В Україні можуть запровадити стандарт зв'язку 4G, минаючи 3G

Вивчити можливість запровадження нового стандарту Держадміністрація зв'язку доручила асоціації Wireless Ukraine.

Україна може перейти на найсучасніший стандарт мобільного зв'язку - 4G, минаючи стандарт зв'язку третього покоління, впровадження якого зараз блокується військовими.

Вивчити можливість запровадження нового стандарту Держадміністрація зв'язку доручила асоціації Wireless Ukraine, яка об'єднує виробників обладнання та операторів. Однак 4G зараз не поширений в світі, і впровадити його в Україні буде вкрай складно, вважають експерти.

Держадміністрація зв'язку звернулася до галузевої асоціації Wireless Ukraine з проханням провести дослідження можливості впровадження в Україні зв'язку четвертого покоління (LTE; Long Term Evolution). В адміністрації нагадують, що найближчим часом провести тендер на видачу ліцензій третього покоління не вдасться, тому що він заблокований президентом Віктором Ющенком за зверненням Міноборони. "Є дуже велика ймовірність, що до президентських виборів питання з 3G не буде вирішено, - відзначив виконавчий директор Wireless Ukraine Олег Соболєв .- А оператори неодноразово заявляли, що в цьому випадку готові розглянути можливість впровадження LTE". Зокрема, про таку можливість говорив президент "Київстару" Ігор Литовченко. За словами Соболєва, дослідження торкнеться в першу чергу вивчення частотних діапазонів, на яких можна впроваджувати LTE, і може бути завершено до кінця наступного року. Свою готовність брати участь у дослідженнях вже підтвердив один з постачальників устаткування Alcatel-Lucent.

Швидкість передачі даних в GPRS-мережах (2G), що використовуються в Україні, зазвичай становить до 56 Кбіт/сек., А в мережах EDGE (2,5 G) - 180 Кбіт/сек. Нові технології здатні забезпечити набагато більш швидкий зв'язок - технологія UMTS в мережах третього покоління (3G) дає швидкість до 3,6 Мбіт/сек. Швидкість передачі даних в мережах LTE - четвертого покоління (4G) - досягає 326,4 Мбіт/сек у вхідному каналі і 172,8 Мбіт/сек- у вихідному. Перші в світі комерційні мережі LTE повинні запустити в 2010 році.

Однак прямий перехід з нинішнього зв'язку стандарту GSM на LTE вкрай складний. "LTE ще занадто сирий стандарт, призначених для користувача пристроїв під нього немає, і технологічно оператори поки не готові до впровадження цієї технології", - зазначив начальник відділу по впровадженню проекту UMTS "МТС-Україна" Герман Смірнов.

Крім того, на його думку, LTE, як і UMTS, зажадає частот. Він також нагадав, що в Європі під цю технологію використовують діапазон 2,6 ГГц. "Планом використання радіочастотного ресурсу передбачено використання цих частот для WiMAX і цифрового телебачення .- сказав член НКРЗ Володимир Олійник .- Зараз на цих частотах послуги цифрового телебачення надають компанії "ММДС-Україна" і "Кейбл ТБ-Фінанси", і ніяких підстав для позбавлення компаній ліцензій немає".

За словами Смірнова, ініціатива Держадміністрації зв'язку може вплинути на зговірливість Міноборони в питанні виділення частот під зв'язок.

Нагадаємо, останні вимагають, щоб в обмін на частоти міністерство отримало 2,5 млрд грн на модернізацію обладнання, тоді як оператори погоджувалися виділити 600 млн. У вересні Кабмін вирішив провести конверсію без виділення компенсації Міноборони, але це рішення заблокував своїм указом президент. НКРЗ підготувала для Кабміну нову постанову, яка передбачає, що 30% коштів, виручених від продажу ліцензій, буде направлено на потреби Міноборони. Однак у вказаний термін військові не відповіли на пропозицію НКРЗ.

Читайте також:

Мобільним операторам заборонили пропонувати "нульові" тарифи

Про реєстрацію "лівої" мобілки повідомлять SMS-кою

Близькому Сходу намагаються повернути Інтернет-зв'язок

 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: