В Україні запрацює портал з єдиною базою ініціатив допомоги ветеранам АТО

Портал допоможе бійцям легко знайти найближчу службу допомоги в будь-якому населеному пункті країни.

21 січня в рамках прес-зустрічі громадських активістів, державних діячів і фахівців психологічної реабілітації військовослужбовців відбулася презентація проекту "Без броні", мета якого – створення спільної бази даних громадських і державних ініціатив з надання допомоги ветеранам АТО.

Проект "Без броні" розробляє єдину базу всіх служб надання психологічної, юридичної, медичної, соціальної допомоги ветеранам АТО. Результатом роботи громадських активістів стане портал, який об'єднає перевірені проекти та ініціативи у всій Україні.

Портал буде виглядати як інтерактивна карта України і дозволить швидко і легко знайти найближчу службу допомоги в будь-якому населеному пункті. Він стане доступним для користувачів з 12 лютого. Тоді ж стартує і потужна інформаційна кампанія "Без броні", обличчями якої стали бійці 81-ї окремої аеромобільної бригади, які стояли на захисті Донецького аеропорту.

За словами організатора проекту "Без броні", директора ГО "STUDENA" Анастасії Мельниченко, ще одна мета проекту – донести до військових, що звертатися за допомогою до фахівців – це прояв сили, а не слабкості, а також розбити стереотип, що склався у свідомості багатьох бійців, про те, що "сильним допомога не потрібна", тим більше, психологічна.

Нагадаємо, військовий психолог, який працює на передовій, Андрій Козінчук, розповів, що щонайменше 30 відсоткам демобілізованих бійців АТО на Донбасі потрібна буде активна психологічна допомога.

"Виходячи зі світової практики, 30% потрібна демобілізованих бійців активна психологічна допомога, 50-60% – пасивна і 100% необхідна діагностика. У нас це необов'язково, можна відмовитися. Але, наприклад, у Данії психологічна діагностика після війни – це не вибір, це обов'язок, в США та Ізраїлі теж", – наголосив Козінчук.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: