В устрицях біля М'янми знайшли небезпечні речовини: це сталося через забруднення морських вод людьми

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Таке забруднення молюсків становить небезпеку для здоров'я людини.

Вчені з Каліфорнійського університету, Ірвайн, у співпраці з університетом Квінсленду та Фондом захисту навколишнього середовища Корнельського університету, виявили, що устриці забруднені бактеріями та мікросміттям, такими як пластмаса, гас, тальк, фарби та дитячі суміші.

Про це пише Science Daily.

Дослідження проводилось у східній частині Андаманського моря за допомогою місцевих дослідників у М'янмі в сільській області Танінтхарії. Дослідники з’ясували, що урбанізація прибережних районів та відсутність очищення стічних вод забруднюють морепродукти і, своєю чергою, становлять небезпеку для здоров'я людини.

Дослідження охопило дев'ять коралових рифів біля М’янманського архіпелагу Мергу, розташованого приблизно за 24,8 км від міста Мейк, в якому проживає понад 250 тис. жителів.

Старший автор дослідження Джолі Ламб, доцент кафедри екології та еволюційної біології UCI, заявив, що 48% забруднень було мікропластиком. Однак були присутніми і багато інших частинок. Паливо, фарба, косметика та три різні марки сухого молока складали 14% мікросміття.

Збудники та мікрочастинки відображають всебічну присутність стічних вод та іншого мікросміття, що походить від людини, що означає, що урбанізація прибережних районів призвела до забруднення життєво важливих морських видів у всьому світі.

Мікропластики, такі як стійкі органічні забруднювачі містять токсини, які потрапляють у морепродукти і з часом передаються людям через їжу. Це означає, що мікропластик в морському середовищі може становити небезпеку для здоров'я людей у ​​всьому світі.

Автори також стурбовані тим, що понад 50% мікросміття, виявленого в тканинах устриць, є полімерними матеріалами, шкідливими для здоров'я людини. Це гас, сапонін і тальк.

Нагадаємо, вчені виявили, що сотні тисяч тонн мікропластику можуть повертатися на берег разом з океанським бризом щороку. 

Залиште свій коментар

Вибір редакції