В Японії чоловік втратив слух через татуювання

В Японії чоловік втратив слух через татуювання

Через татуювання в японця виник саркоїдоз.

В Японії 35-річний чоловік зіткнувся із вкрай неприємними і дуже незвичними наслідками татуювання. Серед іншого він втратив слух.

Про непересічний випадок повідомили медики з університетської лікарні Фукуока в Японії, пише Science Alert.

Чоловік звернувся до лікарів через чотири місяці після того, як зробив татуювання. Він прийшов до офтальмологів і скаржився на погіршення зору. В нього діагностували увеїт – запалення середньої, судинної, оболонки ока. 

Медики не виявили очевидних ознак травми або інфекції, які можна було б звинуватити в цьому стані. Вони запідозрили, що причиною набряку та почервоніння очей може саркоїдоз, за якого у тілі з'являються гранульоми. Відомо, що саркоїдоз пов'язаний з імунною відповіддю, але його тригер не завжди очевидний. 

Аналізи крові очікувано показали підвищений рівень гормонів, пов'язаних з імунною відповіді. Комп'ютерна томографія грудної клітини пацієнта також виявила купу крихітних вузликів – ще одна характерна ознака саркоїдозу.

Незабаром після початку лікування у чоловіка з'явився ще один симптом – він втратив слух. Таке трапляється нечасто, але бувають випадки, коли гранульоми з'являються навколо нервів у черепі й заважають слуху.

Вивчаючи дивний випадок захворювання, лікарі звернули увагу на татуювання на спині пацієнта. На ній вони виявили ознаки гранульом і пов'язали хворобу пацієнта саме з цим.

На щастя, за кілька тижнів приймання кортикостероїдів до пацієнта повернувся слух, запалення очей минуло, а з татуювання зникли гранульоми.

Нагадаємо, у Австралії 24-річна дівчина набила малюнок на оці і на три тижні осліпла. Майстер занадто глибоко встромила голку в око. 

Відео Скільки коштує набити тату і що не можна робити перед походом у салон

17 липня відзначаємо День татуювання. Сьогодні наше суспільство вже більш лояльне до тату. Напевне, в кожного з вас є знайомі з малюнком на тілі. Однак, якщо ви чи ваші діти лише замислюються про таку процедуру, варто знати кілька важливих нюансів. Як зрозуміти, що це тобі треба, як обрати майстра, скільки коштує набити тату і що не можна робити перед походом у салон. "Сніданок" дізнався.   

Скільки коштує набити тату і що не можна робити перед походом у салон

Залиште свій коментар

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин