В Єгипті знайдений царський саркофаг

Саркофаг, який містить фрагменти мумії, виявлений в похоронній камері недавно відкритої піраміди епохи Древнього царства.

Саркофаг, який містить фрагменти мумії, виявлений в похоронній камері недавно відкритої піраміди епохи Древнього царства. На думку Захі Хавасса, глави єгипетської Верховної ради з старовини, піраміда, що руйнується від часу, належала цариці Сешестет (Сешешет), матері фараона Теті, що заснував в 24 столітті до нашої ери шосту династію. Про відкриття повідомляє Reuters.

Агентство пише, що в саркофагу знаходилися череп, ноги, кістки тазу та інші фрагменти мумії, загорнуті в тканину. Там же лежали золоті накладки, якими прикрашали пальці небіжчиків. Поруч знайдені керамічні посудини: це все, що залишилося від похоронних дарів, вкрадених в давнину.

За відомостями агентства DPA, археологи попали в похоронну камеру через лаз, зроблений грабіжниками. Справжній вхід в гробницю замурований величезними гранітними плитами. Кришка знайденого саркофага виявилася така важка, що її довелося піднімати спеціальними інструментами протягом п'яти годин.

Жодних прямих вказівок на те, що гробниця належала саме матері Теті, у археологів доки немає, але Хавасс наполягає на тому, що і піраміда, і саркофаг належали саме цариці Сешестет. Піраміда фараона Теті знаходиться неподалік.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: