В Єгипті знайшли незайману гробницю стародавнього жерця: як дивовижне місце виглядає зсередини

Вік гробниці оцінюється в 4,4 тисячі років.

Група археологів виявила поблизу Каїра поховання жерця епохи фараонів V династії Стародавнього Єгипту.

Про знахідку повідомив у суботу, 15 грудня, міністр у справах пам'яток старовини Єгипту Халед аль-Анані, передає інформагенція dpa.

Гробницю виявили в історичному районі Саккара, де розташований некрополь священних для стародавніх єгиптян тварин. Експерти оцінюють вік знайденої гробниці в 4,4 тисячі років, наголосив міністр. У ній похований жрець на ім'я Вах-Ті.

Очільник відомства також зауважив, що знайдена могила "напрочуд добре збереглася". Стіни гробниці прикрашені численними малюнками та статуями, на яких зображений похований тут священнослужитель і члени його родини. Поховання містить 24 великі статуй, які висічені у 18 нішах у скелі, додав міністр.

За останні місяці єгипетські археологи виявили цілу низку стародавніх знахідок. Завдяки ним місцева влада сподівається відродити підупалу через загрозу терактів туристичну галузь, що вважається однією з головних галузей єгипетської економіки.

Нагадаємо, у Єгипті відшукали рідкісну колекцію муміфікованих кішок та вперше виявили мумій скарабеїв. За даними видання, серед незвичних знахідок: десятки котячих мумій, позолочені статуї кішок, а також бронзова статуя давньоєгипетської богині кішок Бастет.

У єгипетській провінції археологи знайшли підземне місто мертвих разом з їхніми скарбами

У єгипетській провінції археологи знайшли підземне місто мертвих разом з їхніми скарбами

Повʼязані теми:

Наступна публікація