Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Похованню понад 2 тисячі років.

В місті Сохаг у Єгипті знайшли гробницю епохи Птолемеї віком близько 2 тисяч років. Окрім мумій людей, вчені виявили мумії мишей і птахів.

Про це повідомляє BBC.

Вчені вважають, що гробниця належить до часу, коли Єгиптом правила династія Птолемеїв — між 330 та 30 роками до нашої ери. Всередині археологи знайшли два саркофаги, в яких були мумії багатого вельможі Туту та його дружини Та-Ширіт-Ізіз. Вхід до печери прикрашає їхнє зображення. Поряд з людьми були мумії мишей та різних птахів, зокрема соколів.

الكشف عن مقبرة مزدوجة لرجل و زوجته بها بقايا آدمية و مجموعة من دفنات الطيور و الحيوانات من العصر البطلمي يقع هذا...

Опубліковано ‎Ministry of Antiquities وزارة الآثار‎ Пʼятниця, 5 квітня 2019 р.

В Єгипті мають надію, що схожі знахідки зможуть повернути до країни туристів, кількість яких значно зменшилася після революції 2011 року.

Нагадаємо, у єгипетській гробниці, якій вже понад 3200 років, знайшли найстаріший у світі сир зі смертельним "прокляттям". Продукт виявили поруч із захороненням єгиптянина Птамеса, який колись стояв на чолі столиці держави Мемфіса. 

ВідеоДо Парижа привезли виставку найзнаменитішого єгипетського фараона

Це і покриті справжнім золотом саркофаги, і статуетки богів, й іграшки та предмети побуту - загалом сотні різних старожитностей. Куратори виставки переконують - експозиції такого масштабу поза Єгиптом не було ніколи. Експозицію Тутанхамона відкриють у центрі Гранд-Аль вже завтра.

До Парижа привезли виставку найзнаменитішого єгипетського фараона

Залиште свій коментар

Вибір редакції