В Єрусалимі розкопали стіну царя Соломона

Ізраїльські археологи розкопали в Єрусалимі 70-метрову ділянку стіни, яка може підвтердити достовірність біблейських оповідей.

Під час розкопок в Єрусалимі ізраїльські археологи виявили 70-метрову ділянку міської стіни, яка, ймовірно, була збудована царем Соломоном близько 3 тисяч років тому – в X столітті до н.е.

На думку дослідників, знахідка підтверджує достовірність біблейських оповідей і доводить, що в X столітті до н.е. на території Старого Єрусалиму знаходилася сильна і розвинена держава, яку очолював спочатку цар Давид, а потім - його син цар Соломон.

Стіна, виявлена біля південного підніжжя Храмової гори, контролює значну частину Кедронської ущелини. Археологам вдалося відкопати 70 метрів стіни заввишки близько 6 метрів, в яку було вбудовано чотири сторожові кімнати, велика адміністративна будівля, масивна башта брамника і кутова башта.

На думку глави археологічної групи Ейлат Мазар, саме ця стіна згадується в Книзі пророків (Третя книга царств) у фразі: "Соломон поріднився з фараоном, царем Єгипетським, і узяв за себе дочку фараона і ввів її в місто Давидове, поки не побудував будинку свого і дома Господня і стіни навколо Єрусалиму".

"Вперше виявлена будова, яка відповідають біблейським життєписам Соломона", - зазначила Мазар.

Якщо вік стіни визначено вірно, відкриття може означати, що в X столітті до н.е. в Ізраїлі був сильний уряд, в якого були і технічні і людські ресурси на побудову масивних високотехнологічних укріплень.

Крім того, під час тримісячних розкопок були виявлені зразки керамічного посуду, за якими археологи часто визначають вік виявлених руїн, а також раніше невідомий вид посуду – півтораметрові вузькі банки для зберігання масел, вин та інших рідин.

Археологи з Університету Єрусалиму упевнені, що їхні знахідки це лише початок, і пізніше їм вдасться знайти інші фрагменти стародавнього міста. Вже зараз заплановані розкопки наступного фрагмента стіни завдовжки 35 метрів.

Читайте також:

Вчені розгадали таємницю фараона Тутанхамона

Історики з'ясували: Софію Київську заснував не Ярослав, а Володимир

В Італії знайшли два пальці і зуб Галілео Галілея

Легенда про гігантського птаха-людожера виявилася правдою

ВідеоВ Єрусалимі розкопали стіну царя Соломона

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: