В Європі інтернет-піратів будуть відключати від мережі без рішення суду

Європарламент обійшов питання щодо права людини на інтернет - він просто виключив цей пункт з нового проекту закону проти інтернет-піратства.

Європарламент готується ухвалити закон, за яким користувачів, які нелегально обмінюються файлами, будуть відключати від інтернету навіть без рішення суду.

У Британії багато людей виступили проти таких жорстких заходів, наполягаючи на тому, що доступ до мережі – одне з основних прав людини. Зокрема, про це заявив прем'єр Гордон Браун – за його словами, право на користування інтернетом схоже на право на користування газом, водою і електрикою.

Щоб обійти це питання, Європарламент (до речі, на цьогорічних виборах один мандат дістався Партії інтернет-піратів) виключив з проекту нового закону поправку 138, згідно з якою позбавлення людини однієї з основних прав і свобод можливе тільки за рішенням суду.

Нова редакція проекту не містить цієї поправки. Таким чином, країни - члени ЄС можуть звертатися до інтернет-провайдерів безпосередньо з вимогою відключити користувачів, що злісно порушують чужі права на інтелектуальну власність.

Уряд Франції вже схвалив план, за яким злісних порушників чужих авторських прав в інтернеті можна буде позбавити доступу до мережі на строк до одного року.

Новий закон буде спрямований перш за все проти веб-сайтів, які дозволяють обмін файлами з музикою і фільмами між користувачами.

Інтернет-провайдери можуть, за необхідності, визначати IP-адреси комп'ютерів, з яких з мережі нелегально викачується музика та інші захищені законом твори.

Але крім спеціальних файлів, створених для обміну файлами, існують системи обмінів миттєвими повідомленнями, електронна пошта, спеціальні блоги з музикою, система бездротової передачі даних bluetooth, музичні плеєри типа дуже популярних нині плеєрів IPod тощо.

Тож скептики зазначають, що у наш час існує безліч способів користуватися чужою інтелектуальною власністю не тільки в файлообмінниках, так що одними відключеннями цю проблему не вирішити.

За статистикою, 14% європейців - активні користувачі інтернету, регулярно обмінюються файлами з музикою і фільмами.

Читайте також:

The Pirate Bay переїхав до України

Працівники порноіндустрії подали до суду на Інтернет-піратів

Шведські інтернет-пірати відновили роботу, не дивлячись на заборону суду

Британські музиканти підтримали інтернет-піратів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: