В Європі продають мобільні телефони для чотирирічних дітей

Іграшковий на вигляд телефон коштує 140 доларів.

мобільний дитячий
Daily Mail
Мобільний телефон Firefly має всього п'ять кнопок
В Європі створений мобільний телефон, призначений для чотирирічних дітей.

Яскравий апарат зовні більше схожий на іграшку, проте коштує він не так вже й мало: у Великобританії новинку продаватимуть по 85 фунтів, а це майже 140 доларів.

Біля яскравого апарату під назвою Firefly ("Світляк") всього п'ять кнопок, дві з яких призначені для дзвінків мамі і татові. В Ірландії телефон вже надійшов у продаж, куплено більше 7 тис. екземплярів.

Батьки можуть заборонити дитині отримати дзвінки з незнайомих номерів і контролювати, хто знаходиться у нього в списку контактів, відзначають виробники. Деякі моделі не дозволяють писати SMS.

Останні дослідження свідчать, що в даний час близько половини британських дітей у віці до десяти років мають мобільні телефони. Серед підлітків володарів мобільних - 85%.

"Ми постійно руйнуємо дитяче життя і перетворюємо дітей на мініатюрних дорослих, - коментує появу нової розробки представниця групи Parents Outloud Маргарет Морріссі. - Виправдовуються тим, що це робиться заради безпеки, але на ділі це потрібно для збільшення доходів компаній, що проводять мобільні телефони".

Професор Лорі Челліс, що очолював урядове дослідження безпеки стільникового зв'язку, стверджує, що молодшокласникам взагалі протипоказано користуватися телефонами. Щоб випромінювання менше впливало на здоров'ї дітей, їм краще писати SMS, а не дзвонити, вважає фахівець.

Ені Лінч, глава Національної батьківської ради Ірландії, висловила занепокоєння у зв'язку з тим, що виробники телефонів націлювалися на дітей. "Навіщо зв'язуватися з дітьми по мобільному? Чому за ними не наглядають батьки, вчителі або вихователі?" - дивується вона.

Британський уряд рекомендує не купувати мобільні телефони дітям до 16 років. У деяких країнах пропонуються крутіші заходи.

Так, у Франції готується до ухвалення закон, що забороняє продавати мобільні дітям до шести років і що забороняє рекламу телефонів для дітей молодше 12. В кінці минулого року в Японії також пропонували заборонити мобільні телефони в школах.

Читайте також:

В Україні з'явився сайт, де можна поскаржитися на порнографію в Інтернеті

У "Вікіпедії" з'являться відеоролики

Білі акули діють, як серійні вбивці

"Розумні" лампочки управляються дистанційним пультом

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: