Вакцина Moderna показала більшу ефективність від "Дельта"-штаму, ніж Pfizer - дослідження з Катару

Вакцина Moderna показала більшу ефективність від "Дельта"-штаму, ніж Pfizer - дослідження з Катару

Фото: Associated Press

Жодної смерті від "Дельта"-штаму коронавірусу не зафіксовано у щеплених Pfizer або Moderna.

Медичні фахівці Катару оцінили ефективність протикоронавірусних вакцин Comirnaty (Pfizer-BioNTech) і Spikevax (Moderna) проти нового і набагато більш небезпечного штаму "Дельта".

З проведеного дослідження катарських вчених витікає, що показники вакцини Moderna виявилися вищими проти "Дельти", ніж Pfizer. Про це мовиться в препринті, опублікованому 11 серпня. (Результати ще не підтверджені незалежною експертною оцінкою. - Ред.).

Катар почав робити щеплення людям одним із перших разом з Ізраїлем і США. Станом на 10 серпня у країні з населенням близько 2,8 млн людей 87,8% осіб віком ≥12 років отримали принаймні одну дозу вакцини Pfizer або Moderna і 73,8% отримали обидві дози.

Від кінця грудня 2020 року до кінця липня понад 900 тисяч осіб отримали щонайменше одну дозу Pfizer, майже стільки ж встигли отримати дві.

Приблизно за той самий період 500 тисяч осіб отримали дозу Moderna, а 410 тисяч – щепилися двома. Середній інтервал між дозами Pfizer становив 21 день, а між уколами Moderna > 30 днів.

Серед дводозних із Pfizer зафіксували лише 4 випадки важкого перебігу COVID-19 та 1 випадок – критичного від штаму "Дельта". У вакцинованих Moderna показники – 3 і 0 відповідно. Смертей від "Дельти" не зафіксували.

Дослідники встановили, що ефективність Pfizer проти "Дельта"-інфекції, з симптомами або без, через ≥14 днів після перщої дози – 64%, а після другої - 53,5%.

"Несподівано низька ефективність проти "Дельти" серед повністю вакцинованих може відбивати деяке ослаблення захисту Pfizer з плином часу", – зазначають автори.

Водночас ефективність Moderna проти "Дельти" через ≥14 днів після однієї дози була 79%, і 85% – після другої.

Дослідники звертають увагу, що Катар має незвично молоде і різноманітне населення: лише 9% населення мешканці старше 50 років, а 89% - це емігранти з більш ніж 150 країн.

На показники могла вплинути мізерна вибірка важких/фатальних випадків, а також те, що щеплені занадто розслаблялися і, ймовірно, частіше/більше піддавалися впливу вірусу під час спілкування.

Повʼязані теми:

Наступна публікація