Вакцина проти кору та краснухи може бути дієвою у захисті від COVID-19 - вчені

Вакцина проти кору та краснухи може бути дієвою у захисті від COVID-19 - вчені

Фото: Pexels

Ця вакцина є низькоризиковою для дорослих та дітей, адже давно використовується проти трьох хвороб.

Попри відсутність розроблених вакцин для захисту від SARS-CoV-2 або будь-якого іншого коронавірусу, в новій науковій статті зазначено, що вакцина проти кору, епідемічного паротиту та краснухи (MMR) може мати переваги в усуненні найгірших симптомів COVID-19.

Про це пише IFL Science.

Частина летальних випадків Covid пов'язана з септичним запаленням, яке викликає зниження припливу крові до кінцівок і основних органів. Хоча ні кір, ні епідемічний паротит, ні краснуха не є частиною сімейства коронавірусів, існують свідчення того, що вакцини від них можуть забезпечувати неспецифічний захист за межами конкретної сфери застосування вакцини. 

Це відбувається тому, що профілактичне лікування, по суті, тренує імунні клітини в кістковому мозку для більш ефективного реагування на інфекції в цілому.

Спираючись на дослідження інших країн, команда розглянула приклад лабораторії, в якій використовується жива аттенуїрована вакцина Mycobacterium bovis проти летального полімікробного сепсису. Вони виявили, що спостережуваний захист від сепсису є результатом довговічних мієлоїдних клітин-супрессорів, які, як уже було відомо, пригнічують септичне запалення. 

Наразі дослідники готуються провести клінічне дослідження ефективності MMR як низькоризикового і високоприбуткового лікування. Відомо, що вакцина MMR безпечна для застосування у людей, і з огляду на, що Covid-19 тісно пов'язаний з видом запалення легенів і сепсису, захищеним від MDSC, дослідники вважають, що це перспективна галузь для досліджень.

Теорія підтверджується прикладом американського корабля Roosevelt, де з 955 моряків, які мали позитивний результат на борту, тільки один вимагав госпіталізації. Дослідники говорять, що це може бути почасти через те, що щеплення MMR робляться всім новобранцям ВМС США. 

Також було зареєстровано менше випадків смерті в районах, де зазвичай вводяться вакцини MMR, і більш легкі симптоми у дітей можуть бути потенційно пояснені через нещодавнє застосування вакцин.

Без результатів клінічного випробування переваги MMR-вакцини у захисті від нового коронавірусу  не можуть бути підтверджені, але дослідники припускають, що, з огляду на її безпечне використання, введення MMR-вакцини реально становить невеликий ризик для тих, хто її отримує.

Нагадаємо, згідно з новим дослідженням, потенційна вакцина проти коронавірусу, розроблена в Китаї, виявилася безпечною і здатною генерувати імунну відповідь після раннього випробування на понад 100 учасників. 

Повʼязані теми:

Наступна публікація