Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Ватикан визнав теорію Дарвіна

Представник католицької церкви заявив, що еволюційна теорія Чарльза Дарвіна не протиречить біблейській версії створення світу і живих організмів.

Представник католицької церкви заявив, що еволюційна теорія Чарльза Дарвіна не протиречить біблейській версії створення світу і живих організмів. Слова глави папської ради з культури архієпископа Жанфранко Равазі (Gianfranco Ravasi) цитує британська газета The Times.

Архієпископ уточнив, що еволюційні ідеї можна знайти в текстах Фоми Аквінського і Святого Августина. "Насправді, кажучи про еволюцію, ми говоримо про світ у такому вигляді, як його створив бог", - додав Равазі.

Представник Ватикану також спростував припущення про те, що понтифік Бенедикт XVI планує найближчим часом виступити із заявою на підтримку теорії розумного творіння. Вона навіть була виключена з тем організованою за підтримки папської ради з культури конференції, приуроченої до 150-річчя публікації знаменитої книги Дарвіна "Походження видів". Причиною виключення послужила слабкість теорії "як в науковому, так і в теологічному плані". Теорія розумного творіння розглядуватиметься тільки як культурний феномен, а не як наукова теорія. В інших джерелах указується, що мова йде не про теорію розумного творіння, а про теорію креаціонізма. Хоча ці поняття і схожі, між ними існують відмінності.

Равазі підкреслив, що католицька церква ніколи офіційно не засуджувала теорію еволюції. У 1950 році Папа Пій XII заявив, що вона є обґрунтованим науковим підходом до пояснення розвитку людини. У 1996 році понтифік Іоан Павло II назвав еволюцію "більш ніж гіпотезою".

Читайте також:
Ватикан вирішив захистити чудеса від шахрайства
Галілео міг помилитися через поганий зір
Людська мова залежить не від генів, а від культури

Залиште свій коментар

Вибір редакції