Вчені передбачили кінець еволюції - людський мозок досяг межі розвитку

Поступальний процес еволюції інтелектуальних здібностей людини, що тривав кілька мільйонів років, зараз досяг своєї фізичної межі.

Можливості людського мозку досягли своєї межі - закони фізики і фізіології вже не дозволяють значно збільшити розумову діяльність Homo sapiens.

До такого висновку дійшов науковий колектив Кембріджського університету, який досліджував структуру мозку людини і споживання ним енергії, повідомляє BBC.

За даними дослідників, людина не може стати розумнішою, оскільки для цього мозку потрібно використовувати додаткову енергію і кисень.

"Ми продемонстрували, що для функціонування мозок повинен споживати енергію і що ця потреба серйозно обмежує нашу продуктивність", - розповів професор нейробіології університету Кембриджу Саймон Лафлін.

"Ми підійшли до піку розвитку мозку", - підкреслив він.

Лафлін зазначив, що мозку потрібна велика кількість додаткової енергії навіть у випадках, коли мова йде про зіставлення інформації з різних джерел. Як пояснив професор, необхідність додаткової енергії означає, що "існує ліміт інформації, яку ми можемо обробити".

Однак подальший інтелектуальний розвиток людини неможливий не тільки через нестачу енергії. Британські вчені встановили, що сама структура мозку більше не має внутрішнього потенціалу для вдосконалення.

Читайте також:

Захоплення соцмережами веде до "кризи ідентичності" і деградації мозку

Ціна еволюції: чоловіки втратили пенісову кістку, але наростили мозок

Розкрита таємниця походження життя на Землі: всі люди - інопланетяни

У лабораторіях Британії таємно схрещували людей і тварин

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: