Вчені дізналися, як алкоголь шкодить мозку

Відкриття механізму впливу алкоголю на мозок дозволить створити дієві ліки від алкоголізму та епілепсії.

Американські вчені вперше описали молекулярний механізм дії алкоголю на клітини мозку.

Етиловий спирт зв'язується з калієвими каналами нейронів, сприяючи їх відкриттю, що знижує активність кліток.

Раніше було відомо, що алкоголь погіршує сполучення між нейронами певних структур мозку, проте точний механізм його дії з'ясований не був. Дослідники з каліфорнійського Інституту за допомогою рентгенівської кристалографії виявили ділянку білкового калієвого каналу GIRK в мембрані клітин, з яким безпосередньо зв'язується молекула етанолу, сприяючи відкриттю цього каналу.

Через відкритий GIRK іони калію виходять з нейронів в міжклітинний простір, що пригнічує активність цих клітин. Канали GIRK виявлені в різних нейронах, вони можуть опосередковано (рецепторний) активуватися ацетілхоліном, норадреналіном, допаміном, опіатами і багатьма іншими нейромедіаторами ("сигнальними молекулами").

Найбільше значення має дія алкоголю на калієві канали, пов'язані з рецепторами типу B до гальмівного медіатора ГАМК (гамма-аміномасляній кислоті). Попередні дослідження пояснювали ефект етанолу саме взаємодією з ГАМК-рецепторами типу У в областях мозку, відповідальних за формування пам'яті, ухвалення рішень і імпульсну поведінку, а також за судомну активність.

Відкриття американських учених відкриває шлях до створення принципово нових препаратів для лікування алкогольної залежності та епілепсії.

Нагадаємо, раніше німецькі вчені провели експеримент, в ході якого з'ясували, що зміни в клітинах мозку починають відбуватися вже через шість хвилин після вживання алкоголю через підвищення його концентрації в крові.

Читайте також:

Українець встановив світовий рекорд з запам'ятовування числа Пі

Британець воскрес через 30 хвилин після смерті

New Scientist назвав найзагадковіші наукові явища

Лікар врятував дитину, просвердливши їй голову побутовим дрилем

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: