Вчені дослідили, що жінки дуже схожі на хробаків

Вчені впевнені, що, потренувавшись на хробаках, зможуть дозволити дамам відкладати вагітність на зрілий вік без будь-яких побоювань.

Команда американських учених заявила, що у представниць прекрасної статі є дуже багато спільних рис з хробаками. Зокрема, найбільша схожість стосується питання фертильності.

Як пояснює керівник дослідження, професор Прінстонського університету Колін Мерфі, здатність до продовження роду у черв'яків також, як і у жінок, знижується з віком, і це пов'язано з певними генами, від яких залежить цей процес. При цьому генетичні механізми, що діють в організмі черв'яків, практично ідентичні з людськими.

Отримані знання, як вважають вчені, можуть бути корисні для вивчення біоритмів жінок. Теоретично фертильність може бути збережена у них на більш тривалий термін, що дозволить дамам відкладати вагітність на зрілий вік без будь-яких побоювань.

Однак у функціонуванні репродуктивної системи черв'яків і жінок є й істотні відмінності. У представниць прекрасної статі, як відомо, від народження є обмежена кількість яйцеклітин.

У хробаків статеві клітини виробляються протягом усього життя, що дозволяє їм протягом тривалого часу зберігати здатність до розмноження. У той же час якість яйцеклітин хробаків з віком також знижується, що збільшує ймовірність появи на світ нездорового потомства.

При цьому, як зазначає доктор Мерфі, можна виділити певні сигнали, що свідчать про нинішнє погіршення репродуктивного здоров'я. Більш детальне вивчення даних сигналів дозволить, на думку медиків, розробити альтернативу ЕКЗ.

Нагадаємо, нещодавно американські вчені з Браунівського університету в Род-Айленді розробили функціонуючий штучний яєчник, який, за їхніми даними, став першою створеною тривимірною тканинною структурою з трьома клітинними лініями різних типів. Вчені сподіваються, що за допомогою їхнього винаходу безпліддя стане історією.

Читайте також:

Учені розгадали секрет жіночої фригідності

Стало відомо, скільки статевих актів необхідно для зачаття

Кожна друга жінка займається сексом в одязі

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: