Вчені довели ефективність лікування наркоманів героїном

Лікування героїнозалежних цим же наркотиком, проте з рук лікаря, є набагато ефективнішою, ніж вживання таблеток метадону.

Терапія героїнової залежності ін'єкціями цього ж наркотику є ефективнішою, ніж лікування метадоном, показало канадське дослідження.

На думку вчених, цей метод підвищує прихильність до лікування і знижує частоту протиправних дій краще, ніж лікування метадоном.

Ідея використання героїну для реабілітації наркоманів полягає в тому, що наркоманові не доводиться порушувати закон, купуючи наркотик на вулиці. Крім того, вироблений на заводі героїн чистий від домішок і має постійну концентрацію, на відміну від вуличного. Ін'єкції ж робить одноразовим шприцом кваліфікований медпрацівник.

За даними канадських дослідників, це різко знижує вірогідність передозувань, зараження ВІЛ, вірусними гепатитами та іншими інфекціями, а також зменшує частоту правопорушень, пов'язаних з наркотиками.

В експерименті учених з Університету Британської Колумбії у Ванкувері взяли участь 226 людей, що тривалий час страждали героїновою залежністю, яким не допомагали інші методи лікування. Частині з них був призначений метадон в таблетках, останнім – героїн в ін'єкціях.

Через 12 місяців програму реабілітації добровільно продовжували 101 з 115 - 87,8 % - наркоманів, які отримували героїн, що значно більше, ніж 60 з 111 - 54,1 % - тих, що отримували метадон. У героїновій групі також сильніше знизився вжиток вуличного наркотика – 67 проти 47,7% .

До того ж зменшилися витрати на нього – 320 доларів проти 400 в метадоновій групі. До лікування кожен учасник експерименту купував у вуличних дилерів героїн на суму в середньому 1 200 доларів.

Проте, серед тих, що отримували героїн сталося 10 випадків передозування і 6 випадків судом, чого не спостерігалося в метадоновій групі.

Робота канадських авторів підтверджує результати попередніх європейських досліджень. Нещодавно замісна терапія героїном була схвалена у ряді європейських країн – Німеччині, Іспанії, Нідерландах, Швейцарії і Швеції.

Читайте також:

Від наркозалежності лікують безкоштовними наркотиками

СБУ затримала партію рідкого кокаїну в банках з-під ананасів

Американці навчили iPhone знаходити марихуану

Українці підсіли на цифрові наркотики

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: