Вчені довели, що електронні цигарки шкідливі не менше за тютюнові

Відповідне дослідження провели в університеті Коннектикуту.

Хіміки з Коннектикутського університету довели, що електронні цигарки на основі нікотинової рідини можуть бути такими ж шкідливими, як і цигарки без фільтру.

Про це повідомляє "Metro".

Дослідники також виявили, що випари з електронних цигарок, котрі не містять нікотину, так само викликають пошкодження ДНК, як і цигарки з фільтром за рахунок хімічних добавок, що є в цих парах.

Клітинні мутації внаслідок змін ДНК можуть спричинити рак. Рівень цих пошкоджень залежить від кількості пару, що вдихає людина, особливостей інших компонентів та вмісту чи відсутності нікотину в рідині.

Картик Кадімісетті, докторант університету в Конектикуті, зауважує: "Згідно з результатами нашого дослідження, електронні цигарки за рівнем небезпеки ушкоджень ДНК можна прирівняти до цигарок без фільтру". 

Але Національна служба охорони здоров'я Великої Британії стверджує, що електронні цигарки є значно кращими для затятих курців. У своїй антитютюновій кампанії представники служби переконують, що "електронні цигарки не виробляють смол та монооксиду вуглеводу", оскільки в них "не відбувається процесів горіння і немає диму".

Вони додають: "Електронні цигарки створені для курців, щоб ті могли вдихати нікотин без більшості шкідливих для здоров'я наслідків". При нагріванні в електронній цигарці утворються тільки нікотин, пропіленгліколь чи гліцерин та смакові речовини, а кількість різних токсичних елементів - дуже незначна.

Нагадаємо, що в останні 3-4 роки вейпінг став досить популярним в Україні. Курці стверджують, що це значно вигідніше за покупку звичайних цигарок, і, до того ж, є альтернативою для тих, хто не може легко кинути палити.

ВідеоЯк позбавитися никотинової залежності

Залиште свій коментар