Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Учені хочуть змінити значення кілограма і визначати вагу струмом

Спосіб вимірювання хочуть змінити через ерозію злитка, яким вимірювали вагу раніше.

Науковці хочуть змінити спосіб вимірювання ваги. Вони голосуватимуть за зміну на Генеральній конференції із ваги та мір в Парижі.

Про це повідомляє BBC.

Визначати вагу кілограма планують за допомогою електричного струму. Між електрикою і вагою існує прямий зв’язок, тому вагу кілограма можна визначати з точки зору кількості електроенергії, необхідної для протидії її силі.

Досі вагу одного кілограма визначали за допомогою платинового злитка, який називається Le Grand K. Він перебуває у сейфі в Парижі. 1889 року цей злиток став головним інструментом міжнародної системи вимірювання ваги.

Через ерозію вага злитка зменшилася, тож науковці почали шукати нові методи вимірювання.

"Відхилення злитка у вазі менше, ніж вага однієї вії. Хоч це здається незначним показником, але через 100 років ерозія буде дуже впливати на світову систему вимірювання ваги", - розповіли вчені.

Від Le Grand K хочуть позбутися, бо світові потрібні надточні інструменти вимірювання для розробки нових ліків, нанотехнологій і інженерії. За зміни вчені голосуватимуть на конференції у Парижі.

Нагадаємо, науковці виявили, що у надра планети Земля просочується втричі більше води, ніж вважалося раніше. Це відбувається під час руху тектонічних плит.  Вчені підрахували, що Земля поглинає три мільярди тераграмів води кожен мільйон років.

Залиште свій коментар

Вибір редакції