Вчені лікують розлади оргазму яскравим світлом

Сексуальні розлади, не пов'язані з органічним ураженням статевих органів, піддаються лікуванню яскравим світлом.

Італійські учені виявили, що різні сексуальні розлади, не пов'язані з органічним ураженням статевих органів, піддаються лікуванню яскравим світлом.

На ідею подібної терапії дослідників з Університету Сієни наштовхнули відомі дані про те, що епіфіз (шишковидна залоза), який регулює циклічні біологічні ритми і реагує на ступінь освітлення, здатний пригнічувати репродуктивну систему.

Причому, судячи з усього, його дія реалізується на багатьох рівнях, оскільки рецептори до гормону епіфізу мелатоніну виявлені і в гіпоталамо-гіпофізарній системі, що контролює фон усіх гормонів, і безпосередньо у статевих залозах. Крім того, вчені припускають, що мелатонін збільшує продукування іншого гормону – пролактину, що може викликати сексуальні розлади.

Оскільки мелатонін виробляється в темний час доби, учені вирішили провести експериментальне лікування яскравим світлом дев'яти чоловіків віком від 39 до 60 років з порушеннями статевої функції. У шести добровольців спостерігалися розлади статевого збудження, у двох – анафродизія (відсутність статевого потягу), і в одного – розлад оргазму.

Учасників експерименту випадковим чином розділили на дві групи, одна з яких отримувала активну світлову терапію (30-хвилинна дія білою флюоресцентною лампою, що створює освітленість ока в 10000 люкс на відстані одного метра), а інша – плацебо світлову терапію (така ж дія з освітленістю 100 люкс). Лікування проводили якомога раніше після пробудження, з 7 до 8 години ранку.

За два тижні у трьох з п'яти добровольців, що отримували активну терапію, симптоми захворювання зникли; у групі плацебо зрушень не спостерігалося. Для підтвердження ефективності методу вчені планують приступити до більш масштабних досліджень.

Читайте також:

Дитячі ліки від гіперактивності мають ті ж властивості, що й кокаїн

Альтернативна нано-"Віагра" діє вже за 10 хвилин

В Китаї Інтернет-залежність лікують електрошоком

Напої з пластикових пляшок можуть викликати гормональні порушення

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: