Вчені намалювали "мозкову карту" кальмарів та дізналися, що вони не менш розумні за собак

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Молюскам зробили знімки двома типами МРТ.

Австралійські вчені провели серію МРТ-досліджень високої роздільної здатності кальмарів і з'ясували, що їхній мозок влаштований так само складно, як мозок собаки. Їхні висновки опубліковані в науковому журналі iScience.

Як відомо, кількість нейронів далеко не завжди свідчить про інтелектуальні здібності. Однак той факт, що у більшості ссавців щільна кора головного мозку корелює з досить розвиненим інтелектом (наприклад, у собак), дозволяє зробити певні висновки і про морських істот.

Щоб отримати першу в світі "мозкову карту" кальмара Sepioteuthis lessoniana, команда використовувала два типи МРТ: магнітно-резонансні зображення з контрастним посиленням і дифузійні магнітно-резонансні зображення з високою роздільною кутовою здатністю. Консервовані зразки кальмарів фарбували срібним барвником або різнокольоровими флуоресцентними нейронними індикаторами, що дозволило дослідникам скласти карту нервових шляхів.

Ці методи дозволили їм підтвердити понад 99% з 282 основних шляхів, які були відомі раніше, а також відкрити 145 нових, раніше незнайомих науці. Понад 60% цих шляхів виявилися пов'язані із зором і руховими системами - можливо, саме вони відповідальні за дивовижні камуфляжні здатності цих істот.

Відповідно до висновків учених, сучасні головоногі, в число яких входять восьминоги, каракатиці і кальмари, мають дуже складний мозок. "Наприклад, у деяких головоногих понад 500 мільйонів нейронів в порівнянні з 200 мільйонами у щура або 20 тисячами у звичайних молюсків", - заявив нейробіолог Вен-Сун Чунг з Центру дослідження мозку в Квінсленді.

Вчені припустили, що це відкриття може пояснити складну поведінку головоногих молюсків. Наприклад, вони можуть миттєво змінювати забарвлення для маскування і спілкуватися між собою, використовуючи різноманітні сигнали та змінювання кольору тіла.

"Якщо і інші нейронні мережі використовуються для маскування і спілкування, то ми зможемо пояснити унікальну здатність кальмарів ховатися від хижаків, успішно полювати і взаємодіяти одне з одним за допомогою динамічної зміни кольору", - додали дослідники.

Це дослідження є частиною довгострокового проєкту, щоб зрозуміти, як у головоногих працюють мозок та інтелект, бо вони сильно відрізняються від мозку інших хребетних.

Нагадаємо, у червні 2019 року повідомлялося, що група фахівців з Національного управління океанічних і атмосферних досліджень записала на відео величезного кальмара, який сягає понад три метри у довжину. 

Відео Кальмари-світляки утворюють синє миготіння на узбережжі японської Тоями

Таке явище створюють кальмари-світляки в сезон розмноження. Уночі вони підпливають до поверхні води для харчування і спарювання. Світло кальмари створюють за допомогою спеціальних органів - фотофорів. Цей період - найприбутковіший для місцевих рибалок.  

Кальмари-світляки утворюють синє миготіння на узбережжі японської Тоями

Залиште свій коментар

Вибір редакції