Вчені навчили паралізованих мавп керувати кінцівками без спинного мозку

Дата публікації
Перегляди
1952
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Вчені навчили паралізованих мавп керувати кінцівками без спинного мозку

Вчені вважають, що з часом вона буде допомагати людям з пошкодженим спинним мозком / Фото: Miller Lab of Limb Motor Control

Створено електронний інтерфейс між мозком і м'язами.

Нова технологія дозволяє головному мозку довільно управляти м'язами кінцівок, минаючи спинний мозок.

Потенційно вона дозволить знову повернути рухливість паралізованим пацієнтам. Поки, щоправда, система випробувана тільки на тварин.

Нейрофізіологи із школи медицини Північно-Західного університету побудували систему, яка дозволила мавпам досить точно діяти паралізованою рукою (тимчасовий параліч досягався ін'єкцією препарату, що блокує проходження нервових сигналів).

Для початку вчені вживили в мозок тварин крихітні багатоелектронні імплантати, фіксували діяльність близько 100 нейронів. Піддослідним приматам поставили завдання - підбирати м'ячик на кінці вигнутої трубки і знову кидати його точно в отвір.

Під час цих тестів комп'ютер записував сигнали, які мозок посилав в руку. Далі дослідники розробили алгоритм дешифрування, що дозволяє по активності лише сотні ключових нейронів відновлювати команди, що видаються м'язам.

Далі за допомогою місцевої анестезії вчені перервали зв'язок мозку з рукою у піддослідних мавп. До руки експериментатори підключили нейропротез. Той посилав в м'язи слабкі електричні імпульси у відповідності з командами комп'ютера, який, в свою чергу, на льоту розшифровував рухові сигнали мозку і формував правильні послання лише за 40 мілісекунд.

Хоча з таким обхідним шляхом управління точність рухів мавп знизилася, вони швидко навчилися виконувати всі теж завдання з м'ячиком. Автори роботи говорять, що ситуація тут нагадує момент, коли ви берете в руки нову комп'ютерну мишу або нову тенісну ракетку - спочатку рухи здаються незвичними, але незабаром мозок пристосовується до нової ситуації, вчиться, як правильно діяти новим предметом.

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
1952
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація