Вчені навчилися визначати вік людини за аналізом крові

Тепер вік людини можна буде обчислити за допомогою аналізу його крові.

Вчені розробили метод обчислення віку людини за допомогою аналізу його крові, що може бути використане в криміналістиці, вважають автори дослідження.

В даний час метод дозволяє визначити вік з істотною похибкою у дев'ять років, що, тим не менш, може виявитися достатнім для звуження кола підозрюваних осіб у кожному конкретному випадку.

Метод заснований на аналізі ДНК клітин імунної системи людини, так званих Т-клітин, циркулюючих в крові і виконуючих роботу зі знищення чужорідних об'єктів, що проникли в організм. Для виконання цієї функції Т-клітин необхідно постійно оновлювати і "розробляти" нові рецептори на своїй поверхні, щоб точно визначати загрозу організму.

Досягається це за рахунок "відрізання" невеликих фрагментів ДНК і "складання" з них нових послідовностей. У результаті такого процесу утворюються кругові фрагменти ДНК, які не несуть жодної функції і є "відходами" процесу реорганізації цієї молекули.

Автори дослідження, група вчених на чолі з Манфредом Кайзером з Університету Еразмус у Роттердамі, показали, що можливо визначити кількість таких кругових структур в ДНК Т-клітин. Більше того, вчені продемонстрували, що з віком їх кількість зменшується, тому що організм виробляє все менше і менше Т-клітин.

Аналіз крові 200 добровольців у віці від декількох тижнів до 80 років показав, що метод дозволяє визначити вік людини з похибкою в 20 років. Аналітична методика передбачає введення у зразок крові спеціальної послідовності ДНК, що володіє здатністю зв'язуватися з круговими фрагментами. Ця послідовність забезпечена флуоресцентній мітці, що дозволяє виявити кількість кругових фрагментів за інтенсивністю світіння.

"Сучасні методи ДНК аналізу, що використовуються в криміналістиці, дозволяють виявити потенційних злочинців тільки при повному збігу їх зразків ДНК з наявними в базі даних. Цей метод не може дати результат при відсутності фрагмента ДНК, з яким необхідно порівняти генетичний матеріал підозрюваних. У нашому випадку порівняння не потрібно, і визначення приблизного віку злочинця може значно звузити коло підозрюваних", - прокоментував дослідження Кайзер, слова якого наводить прес-служба видавництва Cell Press, що випускає журнал.

Автори методики мають намір у майбутньому підвищити її точність за рахунок використання особливостей інших клітин, що містяться в крові людей і пов'язаних з віком людини.

В даний час аналітична методика проходить випробування за участю професійних криміналістів.

Читайте також:

Створена нова вакцина, яка допоможе перемогти поліомієліт

Названо дату першого сексу на землі

Генетики виростили м'ясну картоплю

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: