Вчені назвали головних винуватців погіршення екології Землі

Дослідники довели, що чим більш розвиненою є країна, тим сильніше вона винищує природні ресурси.

Дослідники виділили країни, які надають максимальний вплив на погіршення екологічної обстановки на планеті. Стаття вчених опублікована в журналі PLoS ONE. Коротко робота описана в прес-релізі університету Аделаїди.

При складанні рейтингу вчені орієнтувалися на наступні параметри: винищення лісів, руйнування існуючих екологічних ніш, надмірний вилов риби, використання хімічних добрив і викиди парникових газів. Дослідники вибрали саме ці критерії тому, що по них існує достатня статистика для багатьох країн.

За підсумками аналізу автори склали два списки країн. У перший потрапили держави, які найгіршим чином користуються наявними саме у них ресурсами, а в другій - країни, які найбільше шкодять планеті в цілому. Перші десять країн (з 179) в першому списку зайняли Сінгапур, Корея, Катар, Кувейт, Японія, Таїланд, Бахрейн, Малайзія, Філіппіни і Нідерланди. У першій десятці другого списку, що складається з 171 країни, Бразилія, США, Китай, Індонезія, Японія, Мексика, Індія, Росія, Австралія і Перу.

Автори роботи також спробували визначити залежність між шкодою, що наноситься екології конкретним державою, і економічною розвиненістю цієї держави. Дослідники довели, що чим більш розвиненою є країна, тим сильніше вона винищує природні ресурси. Ці результати суперечать відомій теорії про вплив країн на екологію, відомої як крива Кузнеця. На думку цього американського дослідника, коли країни досягають певного рівня економічного розвитку, вони починають освоювати екологічно чисті технології та негативний вплив, який чиниться ними на екологію, зменшується.

Читайте також:

Екологічне лихо у Мексиканській затоці

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: