Вчені "недооцінили" глобальне потепління

В найближчих 100 років результат зміни клімату перевищить попередні прогнози експертів.

Один з провідних експертів в області охорони навколишнього середовища заявив, що в найближчі 100 років ефект від глобального значно перевершить раніше зроблені прогнози. Професор Кріс Філд, автор основоположної доповіді з питань зміни клімату, опублікованої в 2007 році, стверджує, що зростання температур перевищить всі раніше зроблені прогнози. За його словами, в опублікованій доповіді сильно недооцінена швидкість кліматичних змін. Крім того, вважає професор, глобальне потепління нанесе більший збиток навколишньому середовищу, ніж прийнято вважати.

Виступаючи на Американській науковій конференції в Чикаго, Філд заявив, що, згідно з останніми даними, викид парникових газів в період між 2000 і 2007 роком значно перевищив очікувані обсяги.

"Фактично тепер ми стоїмо на порозі кліматичних змін, що далеко виходять за рамки всіх тих заходів, які були прийняті раніше в області екологічної політики", - сказав він.

За словами Філда, в доповіді за 2007 рік, де зростання середніх температур на найближче сторіччя прогнозувалося на рівні від 1,1 до 6,4 градуса, масштаб проблеми був недооцінений. Професор також заявив, що джерелами додаткових викидів вуглекислого газу стали електростанції в Індії та Китаї.

Філд повідомив, що вплив цих викидів на температуру поки складно визначити, але швидше за все це приведе до збільшення темпів потепління і завдасть більшого збитку навколишньому середовищу.

Науковий кореспондент ВВС Метт Макграт також попереджає, що останні дані, які поступають, про потеплення дають приводи для побоювань, оскільки показують всі зростаючу вірогідність того, що вчені називають "негативним зворотним ефектом".

За словами професора Філда, підвищення температури приведе до пересихання лісів в тропічному поясі, що, у свою чергу, зробить їх більш схильними до пожеж. Крім того, потепління може прискорити танення вічної мерзлоти, таким чином ще різкіше збільшуючи кількість вуглецю в атмосфері.

Читайте також:

28 березня в Україні погасне світло

Новий потужний циклон формується біля узбережжя Австралії

Європа очікує на економічне зростання

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: