Вчені передрекли зіткнення Землі з Марсом чи Венерою

У майбутньому орбіти планет Сонячної системи можуть збитися внаслідок чого Марс або Венера цілком можуть врізатися у Землю.

В найближчі 4 мільярди років орбіти планет земної групи (Меркурія, Землі, Венери і Марса) дестабілізуються. В результаті між цими планетами можуть статися катастрофічні зіткнення.

Про це свідчить комп'ютерне моделювання.

В рамках дослідження учені змоделювали майбутнє Сонячної системи приблизно 2500 разів. У 99% випадків виявилось, що в найближчих 4 мільярди років стабільність планетарних орбіт збережеться.

Проте приблизно в одному відсотку випадків складна гравітаційна взаємодія Юпітера і Меркурія приводила до того, що планети земного типа збивалися зі своїх траєкторій.

Зокрема, вчені встановили, що якщо велика піввісь орбіти Меркурія в найближчих 140 мільйонів років зміниться хоч би на 0,38 міліметра, то через 4 мільярди років дія Юпітера багато разів збільшить цю зміну і приведе до повної дестабілізації орбіти Меркурія.

Це, у свою чергу, викличе "збої" в русі решти планет земного типу. В результаті Марс або Венера цілком можуть врізатися в Землю.

В даний час орбіти планет досить стабільні, проте так було не завжди. Наприклад, вважається, що Місяць з'явився в результаті зіткнення Землі з великим небесним тілом розміром з Марс.

Окрім цього передбачається, що вісь обертання Урану нахилена до площини орбіти настільки сильно (він обертається майже на боці) через зіткнення з певним космічним об'єктом.

У даний час астрономи займаються пошуком останків небесного тіла, що могло породити Місяць. Їх передбачається шукати в так званих лагранжевих точках L4 і L5 системи Земля-Сонце. Для цього використовуватимуться космічні апарати STEREO, які в даний час наближаються до цих крапок.

Читайте також:

Японці розіб’ють космічний зонд об поверхню Місяця

Вчені лікують розлади оргазму яскравим світлом

Космічного туриста навчать їсти в невагомості й розмовляти російською

New Scientist назвав найзагадковіші наукові явища

За матеріалами: Lenta.ru /  Д. Є.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: