Учені підтвердили існування надгіганта з нейтронною зіркою всередині

Зірка на стадії об'єкта Ландау-Торна-Житков може перебувати близько тисячі років.

Астрофізики з Кембріджського університету підтвердили унікальний статус HV2112 як найбільш ймовірного кандидата в об'єкт Ландау-Торна-Житков — зоряне утворення, що складається з червоного гіганта (або надгіганта), всередині якого знаходиться нейтронна зірка.

Вчені провели повторний аналіз даних фотометричних каталогів і висновків про характер руху об'єкта HV2112 в межах Малої Магелланової хмари.

Астрофізики прийшли до висновку, що параметри руху і фотометрія небесного тіла дозволяють віднести його до об'єкту Ландау-Торна-Житков. Небесне тіло HV2112 вперше було виявлено в 2014 році за допомогою оптичних 6,5-метрових телескопів обсерваторії Лас-Кампанас в Чилі.

Вчені вивчили спектри об'єкта з Малої Магелланової хмари і виявили в них аномально високий вміст ліній, що відповідають рубидію, літію та молібдену.

Зірка на стадії об'єкта Ландау-Торна-Житков може перебувати близько тисячі років.

Подальша еволюція системи призводить до вибуху наднової і утворення двох релятивістських об'єктів (наприклад, пульсара і нейтронної зірки, що обертаються на великій швидкості відносно загального центру мас, який сам рухається з високою швидкістю).

Нагадаємо, що космічне агентство уряду США (NASA) представило нове захоплююче фото, зроблене станцією Cassini, - з Енцеладом над кільцями Сатурна.

На ньому невеликий крижаний місяць Сатурна виглядає срібним на тлі чорноти космосу.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: