Вчені підтвердили участь темної енергії в розширенні Всесвіту

Темна енергія являє собою гіпотетичну енергію, яка введена в математичну модель Всесвіту.

Космологи з Університету Кейс Вестерн Резерв в США і Катанійского університету в Італії створили точну модель еволюції Всесвіту за допомогою суперкомп'ютера.

Про це пише "Лента.ру".

Нова симуляція підтвердила, що розширення космосу з прискоренням під дією темної енергії не є похибкою старих моделей. За допомогою суперкомп'ютерів вони змоделювали розширення ранньої Всесвіту, коли матерія починала концентруватися в згустки, деформуючи простір навколо себе і залишаючи розріджені області. За словами вчених, дослідження допомагає вирішити суперечку щодо точності спрощеного моделювання.

Зараз космологи моделюють розвиток Всесвіту, починаючи з невеликих областей, в яких під дією гравітації утворюються щільні структури. При цьому в великих масштабах Всесвіт залишається однорідним. За допомогою симуляції вдалося з'ясувати, що області з високою щільністю не сильно впливають на еволюцію Всесвіту, і таким ефектом можна буде знехтувати в майбутніх обчисленнях. Тому прискорене розширення і темна енергія не є результатом помилкових припущень космологів. Вчені вважають, що новий метод не змінить усталені погляди на еволюцію космосу. Однак робота допоможе пролити світло на ранні стадії Великого вибуху і поширення в просторі таких частинок, як нейтрино.

Темна енергія являє собою гіпотетичну енергію, яка введена в математичну модель Всесвіту заради пояснення спостережуваного розширення з прискоренням.

Американський астронавт показав, як виглядає "столітня" снігова буря з космосу

Нагадаємо, що раніше вчені вперше змогли змоделювати розширення Всесвіту, взявши до уваги зміну простору-часу та розрахувати амплітуду гравітаційних хвиль.

Перш дослідниками застосовувалися алгоритми на основі чисельного моделювання ньютонівської гравітації.

SpaceX вдалося посадити свою ракету на морську платформу

Розробники сподіваються, що повернення ракет і їхня подальша переробка, зробить космічні польоти дешевшими. SpaceX уже доправляв на Міжнародну космічну станцію вантажі, і згодом збирається взятися за транспортування на орбіту астронавтів. 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: