Вчені показали чорну діру зсередини

Фізики висунули припущення, що може побачити людина, якщо опиниться всередині чорної діри.

Двоє учених побудували модель, що зображує, як виглядає простір для спостерігача, що впав в сферично симетричну чорну діру.

Чорними дірами називають області в просторі, гравітаційне тяжіння яких настільки велике, що ні речовина, ні випромінювання не можуть покинути їх. Вважається, що в космосі чорні діри можуть утворюватися при колапсі масивних зірок. Кордон області, за яку не виходить світло, отримав назву горизонту подій.

Усередині чорних дір порушуються класичні закони фізики. Проте, деякі розрахунки того, як можуть розвиватися події усередині чорної діри, провести можна. Автори даної роботи уявили, наприклад, що при погляді в горизонтальній площині спостерігач побачить, що випромінювання зміщене в синю область спектру, а при погляді у вертикальній площині відмітить зсув в червону область.

Можливості перевірити ці висновки на практиці у вчених не буде - спостерігача розірве на частини гравітаційна дія ще до того, як він встигне щось побачити. Учені проводили всі підрахунки для простої сферично симетричної чорної діри, радіус якої дорівнює радіусу Шварцшильда.

Чорні діри, що утворюються при колапсі зірок, володіють складнішими характеристиками. Проте, як відзначають автори, з часом вони стають усе більш схожими на прості чорні діри.

Робота учених носить не лише розважальний характер. Теоретичні дослідження "на кордоні" класичної фізики можуть допомогти у виявленні нових закономірностей і принципів.

Читайте також:

Американці на МКС не пускають росіян до свого туалету

Американці посадять на Місяці гірчицю

Японський астронавт тестує на орбіті "вічно свіжі" труси

Обама подзвонив до космонавтів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: