Вчені помітили, що Місяць зменшується

Дослідники Місяця помітили на ньому нові "складки", подібні до тих, які утворювалися на молодому супутникові, коли він охолоджувався і стискався.

На поверхні Місяця виявлені "складки", які утворилися порівняно недавно.

Їх зафіксувала станція Lunar Reconnaissance Orbiter (LRO).

На перших етапах існування Місяця його розігрівали часті зіткнення з іншими небесними тілами і розпад радіоактивних елементів. З часом він почав охолоджуватися, що призвело до деякого зменшення радіусу супутника. Так на його поверхні з'явилися складки.

Такі форми рельєфу були виявлені на знімках, зроблених камерами високого дозволу, які встановлювалися на кораблях серії "Аполлон". Ці фотографії, однак, охоплювали лише близько 20% поверхні Місяця в його екваторіальній області, тому вчені не могли виключити ймовірність того, що формування "складок" пов'язане з якимись локальними ефектами. На зображеннях LRO дослідники відшукали 14 нових уступів, сім з яких знаходяться у високих (більше 60 ˚) широтах.

Знайдені уступи невеликі; найбільший витягується на кілька кілометрів, досягаючи висоти близько 100 м. Оскільки в деяких місцях вони "розтинають" невеликі кратери, їх можна вважати (у геологічному сенсі) молодими. Справа в тому, що на Місяці, котрий постійно бомбардують метеори, малі кратери, діаметр яких не перевищує 350 м, швидко зникають з поверхні.

Старих великих кратерів, які розташовувалися б поверх цих крутих укосів, автори роботи, що представляють інститути США і Німеччини, також не виявили.

"Ми вважаємо, що обговорювані уступи сформувалися менше одного мільярда років тому, - розповів Томас Воттерс зі Смітсонівського інституту. - Можливо, їх вік становить усього 100 млн років. Ми також вирахували, що їх розмірами відповідає зменшення радіуса Місяця приблизно на 100 метрів".

Сейсмометри, доставлені в рамках місії "Аполлон", реєструють "місяцетруси" - прояви приливної взаємодії та ударів метеоритів. На думку Воттерса, частина коливань може бути пов'язана і з триваючими в наш час процесами утворення нових уступів.

У найближчому майбутньому вчені займуться перевіркою цього припущення і почнуть порівнювати фотографії, зроблені "Аполлонами", зі знімками тих самих областей, переданими LRO.

У липні японський зонд "Кагуя" виявив на Місяці олівін – мінерал, що містить магній і залізо, який входить до складу мантії Землі. Наявність в мантії Місяця олівіну дозволить вченим прояснити питання походження супутника.

Читайте також:

"Хаббл" сфотографував туманність-привид

50 років тому "зіркові собаки" Білка і Стрілка відправилися в космос

Відомий вчений рекомендував людству покинути Землю

Вчені з'ясували, що знаходиться всередині Місяця

ВідеоВчені помітили, що Місяць зменшується

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: