Вчені поставили під сумнів маршрут Хресної дороги

Традиційно прийнятий маршрут Хресного Шляху повинен бути переглянутий.

Відомий археолог Шимон Гібсон стверджує, що Ісус йшов зовсім не тими вулицями, як було прийнято вважати всі останні сторіччя. Зокрема, він не проходив по вулиці, яка зараз називається Віа де ла Роса і традиційно демонструється як його останній земний маршрут.

На думку Гибсона, помилка криється у виборі відправної точки: археолог вважає, що Преторіум, де Пилат відправив Христа на смерть знаходився зовсім не на північ від Голгофи, а навпаки, на півдні.

Саме місце розп'яття Христа, яке знаходиться по центру храму Гробу Господнього, на думку Гібсона, знаходиться приблизно в 20 метрах в стороні від цього місця.

Археолог вважає, що на північ від Голгофи знаходилася звичайна сторожова башта, а Преторія знаходилася приблизно в 900 метрах південніше, біля Яффських воріт.

Свої відкриття Гібсон висловив в книзі "Останні дні Ісуса".

Таким чином, можна вважати, що впродовж останніх двох тисяч років паломники, охочі пройти по Via Dolorosa - Дорозі Скорботи, по якій Ісуса Христа вели на Голгофу, ходили неправильним маршрутом.

Іменитий археолог стверджує, що паломники вибирали в Єрусалимі невірну початкову крапку, Крім того, місцезнаходження двох з найбільш шанованих ділянок Дороги Скорботи є, на думку Гібсона, неправильним.

Археолог вважає, що традиційний початок Via Dolorosa - на північ від Старого Міста - насправді повинен знаходитися в другом кінці Єрусалиму.

З часів Середньовіччя християни вважали, що Преторія - відправна точка Хресного Шляху, де була тимчасова резиденція римських намісників в Іудеї і де, за євангельськими переказами, був зроблений суд над Ісусом, розташовувалася у фортеці Антонія, яка знаходилася в північній частині Єрусалиму.

Професор Гібсон, стверджує, що немає ніяких історичних свідоцтв, що говорять про те, що саме там Ісус був засуджений на смерть римським прокуратором Понтієм Пилатом.

Окремі частини цієї фортеці збереглися до наших днів, але вивчення руїн висіченого в скелі фундаменту навело археолога на думку, що "фортеця" була не більше ніж оглядовою баштою.

За словами Гібсона, його археологічні дослідження указують на інше місце, де міг бути вчинений суд над Ісусом. Воно знаходиться в 900 метрах від фортеці, серед руїн, що захищали мощений внутрішній двір, що лежить на південь від Яффських Воріт.

Це був майданчик, обмежений з двох сторін стінами, куди входили через зовнішні ворота. Позаду майданчика знаходилися приміщення, в яких, ймовірно, і могли тримати полоненого Ісус.

У цьому відкритому внутрішнім дворі був встановлений поміст площею близько двох квадратних метрів, де на троні сидів Понтій Пилат, що детально описано в Євангелії від Іоанна.

Більш того, на думку вченого, помиляються і ті, хто прагне відвідати Кальварію (Голгофу), - місце Розп'яття, яке знаходиться в межах храму Гробу Господнього.

У своїй книзі Гібсон пише, що це місце дуже вузьке для того, щоб там міг бути встановлений хоча б навіть один хрест, не кажучи вже про три, на яких були розіп’яті Ісус і два розбійники. Він вважає, що місце Розп'яття знаходилося приблизно в 20 метрах від прийнятої за нього ділянки.

Тим часом доктор Марк Мерроні, фахівець у області археології Святої землі і редактор археологічного журналу Minerva, заявив, що висновки, зроблені професором Гібсоном, не розходяться з деталями, описаними в Євангелії від Іоанна і в інших стародавніх текстах.

За його словами, це відкриття дає чітке уявлення про останні години життя Ісуса і свідчить про те, що традиційно прийнятий маршрут Хресного Шляху повинен бути переглянутий.

Читайте також:

Каша підвищує рівень інтелекту

Вчені знайшли, де закінчується космос

Норвежець створив екологічну картонну піч

Лікарі пересадили французу , що обгорів на пожежі, нові руки та обличчя 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: