Вчені пояснили, чому перед смертю люди бачать світло у кінці тунелю

Дослідники припустили, що до мозку близької до смерті людини відбувається притік серотоніну, що дозволяє пом'якшити сприйняття процесу вмирання.

Яскраве світло в кінці тунелю, про яке розповідають деякі люди, що були близькі до смерті, може бути наслідком притоку в мозок серотоніну, нейромедіатора, задіяного в регуляції настрою і передачі зорових і слухових відчуттів.

Таке припущення зробила група вчених з університетського медичного комплексу "Шаріте" у Берліні під керівництвом Олександра Вуцлера.

Вони дали шести щурам смертельну дозу анестетика і зафіксували триразове підвищення рівня серотоніну в їх мозку до моменту смерті. Фахівці вважають, що це могло бути викликано нейропротекторною діяльністю серотонінергічною системою мозку, яка пом'якшує сприйняття процесу вмирання.

Вуцлер очікує побачити таке ж підвищення серотоніну й у мозку вмираючої людини.

Тим часом Якоб Хови з Університету Монаша в Мельбурні не впевнений в тому, що білясмертні переживання можуть бути викликані серотоніном. "Не можна сказати одного - чи є білясмертний переживання у щурів", - говорить він.

Подібний білясмертний досвід переживає приблизно кожна п'ята небезпечно хвора людина, і його причини досі не до кінця з'ясовані.

Читайте також:

Виявлено ген хронічного болю

Вчені навчилися передбачати смерть людини за аналізом крові

Космонавтам, які полетять на Марс, видалять деякі внутрішні органи

Учені запропонували новий погляд на еволюцію людини

Медики пояснили, чому мертві літають над власними тілами

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: