Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Вчені пояснили наявність "живого газу" на Марсі

Вони запропонували три механізму раптового виділення метану.

Геофізики запропонували можливе пояснення наявності "живого газу (метану) в атмосфері Марса, у тому числі не пов'язане з можливою активністю живих організмів.

Марсіанський ровер Curiosity в 2014 році виявив короткочасне підвищення в десять разів концентрації метану в приповерхневому шарі марсіанської атмосфери. На Землі головним джерелом метану виступають живі організми. Їх слідів на Марсі до теперішнього часу не виявлено, однак поява метану вселяє у вчених оптимізм з приводу можливої наявності на Червоній планеті життя.

Геофізики проаналізували дані про температуру і вологість в районі ровера Curiosity і помітили, що перхлорати в реголіті ( поверхневому шарі сипкого ґрунту - ред) можуть плавитися і випускати в атмосферу метан, який в них накопичився. Вчені запропонували три механізму раптового виділення метану. Перший передбачає адсорбцію метану реголітом в твердому стані і його виділення при плавленні. Другий сценарій передбачає виділення метану мікроорганізмами розчинах, які плавляться, в приповерхневому шарі. Це сценарій не вимагає адсорбції реголіту, але вимагає наявності життя на Марсі. Третій сценарій передбачає наявність глибоких підземних водоносних шарів, збурення в яких виробляє спалах концентрацій метану.

Вчені збираються продовжити спостереження за допомогою ровера, а також не виключають проведення лабораторних випробувань, що імітують умови озвучених ними гіпотез.

Нагадаємо, що раніше глава компанії SpaceX американський бізнесмен Ілон Маск заявив про можливість польоту людини на Марс до 2025 року. Слова підприємця, як повідомляє Fox News, прозвучали під час виступу на інвестиційному форумі в Гонконзі.

Фотогалерея Пошук життя на Марсі. З'явилися фото запуску ракети на Червону планету (7 фото)

Відео НАСА оприлюднило перше панорамне зображення Марсу

Залиште свій коментар

Вибір редакції