Вчені пояснили, як на супутнику Плутона з'явився Мордор

Регіон на супутнику Плутона має червоний відтінок.

Команда місії New Horizon пояснила походження регіону Мордор на Хароні — супутнику Плутона.

Про це пише "Лента.ру".

Мордор утворений метаном, який мігрував з Плутона. Згодом газ перейшов у твердий стан. Цьому сприяли екстремально низькі температури на Мордорі, розташованому на північному полюсі Харона. Нині регіон на супутнику Плутона має червоний колір. Такий відтінок він отримав протягом численних холодних зим, кожна з яких триває більше ста років. По їх завершенні метановий лід зазнає перетворення в сполуки з характерним кольором.

До своїх висновків вчені дійшли, проаналізувавши дані New Horizon і провівши комп'ютерне моделювання. Останнє підтвердило припущення про природу Мордора.

Нагадаємо, що раніше міжпланетна станція New Horizons знайшла на північному полюсі найбільшого супутника карликової планети Харон Мордор.

За даними вчених NASA, виявилося, що цей район був покритий шаром темної пилу, тому його вирішили назвати на честь "темної країни", вигаданої письменником Джоном Толкієном.

Станція New Horizons в ході максимального зближення з Плутоном отримала знімки його найбільшого супутника Харона.

На зображеннях високої роздільної здатності, які були отримані НАСА 21 вересня 2015 року, помітні "марсіанські" каньйони і інші особливості рельєфу небесного тіла.

Залиште свій коментар

Наступна публікація