Вчені прогнозують аномальну спеку наступні 5 років

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Її спричинить не тільки глобальне потепління.

Згідно з науковими прогнозами, існує висока ймовірність появи аномально теплого клімату наступні 5 років, навіть якщо не враховувати глобальне потепління, повідомляє Science alert.

"Результати показують, що внутрішні коливання кліматичної системи, ймовірно, призведуть до того, що поверхня нагріється значно вище, ніж це очікується від збільшення парникових газів в атмосфері - принаймні протягом наступних п'яти років", - вважає кліматолог Канадського центру кліматичного моделювання та аналізу Джон Фіфе.

Вчені попереджають, що підвищений ризик екстремальних температур може спричинити великий потік тепла в деяких районах Світового океану, що серед іншого може зашкодити кораловим рифам у тропіках.

При цьому йдеться про загальну тенденцію до потепління: кожне наступне десятиліття тепліше за попереднє, одним з ключових факторів чого є "внутрішня мінливість" клімату. Новий прогноз на 2018-2022 роки залежить від того, як ця внутрішня або природна мінливість буде відрізнятися.

Наприклад, під час глобального потепління протягом 2000-х років внутрішні чинники, такі як коливання в Світовому океані, допомогли зберегти на планеті прохолоду. Однак, ці ж внутрішні чинники можуть викликати зворотні процеси, і оскільки постійна швидкість глобального потепління триває, це означає, що вже зростаючі температури отримають додатковий приріст.

Фотогалерея Іспанію накрила неймовірна 39-градусна спека (21 фото)

Нагадаємо, 40-градусна спека у Європі тримається вже кілька тижнів поспіль. За прогнозами, спека може побити загальноєвропейський рекорд 41-річної давності. Через високі температури деякі європейські країни, зокрема Португалія та Греція, потерпають від масштабних лісових пожеж. Через спеку щонайменше 9 людей загинули в Іспанії.

ВідеоЯк аномальна спека вплинула на життя європейців та чого очікувати в Україні

Мадрид +37, Париж +33, Рим +30, Будапешт +32, Лондон +32 - спека у Європі триває. У Франції тимчасово закрили чотири ядерні реактори, Німеччина втратить півтора мільярда євро, а в Іспанії вже є жертви/

Як аномальна спека вплинула на життя європейців та чого очікувати в Україні

Вибір редакції