Вчені пророкують Землі у 2012 потужні катастрофи через спалахи на Сонці

Російські вчені попереджають, що у 2012 році через сильні спалахи на Сонці, на Землю чекають нові техногенні катастрофи.

У 2012 році через збільшення активності Сонця, жителів Землі очікують техногенні проблеми. Проте, найпершими постраждають США і Канада.

Про це заявив директор Інституту космічних досліджень РАН академік Лев Зелений. За словами вченого, дані, отримані в останні роки канадськими дослідниками після сонячних спалахів, свідчать, що за цей період вийшло з ладу кілька трансформаторів. Таким чином, наслідки нових спалахів можуть бути непередбачуваними.

Як зазначив академік, у наступному році жителям Землі слід чекати на потужні техногенні проблеми, оскільки фахівці прогнозують сильні викиди плазми на Сонці.

Лев Зелений підкреслив, що хоч в Росії в 2012 році вчені і не чекають ніяких екстремальних явищ у зв'язку зі зростанням активності Сонця, моніторинг вченим вести все одно необхідно.

Вчений розповів, що на літо 2011 року заплановано запуск дослідницької станції "Радіострон", яка буде вивчати в тому числі сонячну активність. За словами академіка, "Радіострон" допоможе, хоча і з великими перервами, моніторити атмосферу між Землею і Сонцем. Приблизно за дві години до спалахів на Сонці супутник зможе її зафіксувати.

Як зазначив глава ІКД, поки системи прогнозування збільшення сонячної активності в Росії немає. Але 2012 рік навряд чи буде екстремальним для росіян - за запевненням Лева Зеленого, в цей період центр геомагнітного впливу доведеться на США і Канаду.

За прогнозами фахівців NASA, в 2013 році активність Сонця підвищиться настільки, що сильна магнітна буря призведе до нових техногенних катастроф.

Читайте також:

З Сонця вилетіла вогняна куля розміром із Землю

Hubble сфотографував "загибель Сонця"

Потужний спалах на Сонці вивів з ладу радіозв'язок у Китаї

Вчені знайшли дивну планету за межами Сонячної системи

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: