Вчені розгадали секрет тропічних риб

У ході дослідження вчені прийшли до висновку, що тропічні риби, котрі живуть в коралових рифах, загортаються у слизовий кокон перед сном, аби врятуватися від кровососів.

Науковці прийшли до висновку, що тропічні риби, котрі живуть в коралових рифах, загортаються у слизовий кокон перед сном, аби врятуватися від кровососів.

Під час дослідження вчені помістили кілька риб-папуг до акваріуму і після того, як риби загорнулися в кокон, дослідники відшкребли з деяких риб частини слизу. Потім в акваріум запустили кровососів.

За підсумками експерименту виявилося, що на тілах 94% риб з пошкодженим коконом були сліди від укусів. Серед риб, до яких вчені не торкалися, було покусано тільки 10%.

Прозорі слизові кокони виробляють багато риб, наприклад, губани і риби-папуги. У середньому на це заняття їм треба близько години. Досі у дослідників не було однозначної думки про функції коконів. За однією з гіпотез, він потрібен рибам для того, щоб відлякувати хижаків, за іншою – він захищає тварин від мулу.

Нагадаємо, раніше група ізраїльських учених дійшла висновку, що зір риби відрізняється від зору ссавців, проте він схожий на людський.

Читайте також:

Фізикам вперше вдалося створити і утримати антиматерію

Учені навчилися перетворювати клітини шкіри у клітини крові

Вчені створили молекулу, яка зупиняє поширення ракових клітин

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: