Вчені визначили, що світло у кінці тунелю - ігри розуму

Вчені встановили, що передсмертні видіння викликані вмиранням мозку. А вихід з тіла - звичайна галюцинація чи просто ігри розуму.

Люди, які пережили стан клінічної смерті, розповідають, що в цей момент вони відчували, як виходять із власного тіла і летять по темному тунелю, в кінці якого видно світло.

Хтось чує при цьому дивні, неземні звуки, хтось переглядає події прожитого життя, але немов у зворотному перемотуванні.

Інші кажуть, що зустрічають своїх родичів, які давно померли. А особливо вразливі запевняють, що відкрили в собі екстрасенсорні можливості після польоту в астрал.

Проте вчені скептично ставляться до подібних повідомлень і пояснюють ці відчуття цілком раціонально.

Так, дослідники з Единбурзького і Кембріджського університетів виступили з версією, що мозок намагається адаптуватися до факту смерті, що і породжує галюцинації.

Доктор Кароліна Уотт з Кембріджського університету заявляє, що можна випробувати ті ж відчуття, не перебуваючи у відділенні реанімації.

"Ми одягали на піддослідних шолом віртуальної реальності (HMD) і включали зображення їх самих. Виходило, ніби вони бачать себе збоку на відстані кількох метрів. Всі учасники експерименту розповідали, що змогли уявити, ніби вийшли з власного тіла. Багато хто заявив, що це було дуже реалістично", - розповіла Уотт.

Почуття спокою, про яке люди говорять після повернення з того світу, викликане потраплянням гормону норадреналіну в кров, кажуть вчені.

Зазвичай він виділяється в момент стресу або травми. Мозок сприймає смерть як щось схоже на ці критичні випадки в спробі пристосуватися до обставин, з якими він раніше не стикався.

Удавана зустріч з померлими родичами може пояснюватися тим самим. З ними у людини пов'язані приємні спогади, тому велика кількість норадреналіну викликають саме ці видіння, пояснюють вчені.

Довгий тунель або політ у напрямку до світла - це результат поступового відмирання клітин, які відповідають за трансформацію світла, що потрапляє на сітківку ока, в певні картинки в мозку.

Такої думки дотримується професор Сем Парніна з кафедри медицини Единбурзького університету.

Варто відзначити й інші теорії, що висувалися раніше. Згідно дослідженням учених Маріборського університету, підвищений рівень вуглекислого газу в крові викликає такі дивні галюцинації.

З ними згодні й інші фахівці, які додають, що незвичайний шум пацієнти чують через брак кисню, який перестає надходити в мозок.

А "проноситися повз життя" є наслідком поступового вмирання клітин пам'яті. Процес відбувається в зворотному порядку, тому спершу виникають більш старі картинки.

За іншою версією, за видіння може відповідати і серотонін, який вивільняється мозком перед смертю.

Читайте також:

NASA опублікувало унікальні кадри Землі з космоса (відео)

Вчені розповіли, як стати розумнішими

Microsoft створив відео майбутнього життя на планеті

Французькі вчені створили левітуючий скейтборд (відео)

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: