Вчені розкрили таємницю "розширеної свідомості" у наркоманів

Британські вчені з'ясували, що за цим ефектом стоїть псилоцибін (активний інгредієнт грибів), який порушує кровопостачання і пригнічує взаємодію між нейронами важливих ділянок мозку.

Більшість людей, які вживають галюциногенні гриби, стверджують, що вони викликають "розширення свідомості" і дозволяють пережити "містичний досвід".

Британські вчені з'ясували, що за цим ефектом стоїть псилоцибін (активний інгредієнт грибів), який порушує кровопостачання і пригнічує взаємодію між нейронами важливих ділянок мозку.

Вони відзначають, що ці ж зони гіперактивні у людей, які страждають депресіями, що говорить про можливість застосування псилоцибіна для лікування цього розладу.

Вчені з Імперського коледжу Лондона під керівництвом Робіна Кархарта-Харріса вперше за довгі роки проаналізували ефект псилоцибіна за допомогою МРТ (томографічний метод дослідження внутрішніх органів і тканин) та учасників експерименту.

Для участі в дослідженні були відібрані 30 добровольців, яким ввели ін'єкцію псилоцибіна. У результаті у половини з них оцінювали кровообіг в мозкових судинах, у решти 15 осіб - взаємозв'язки між різними ділянками мозку.

Вчені виявили, що менший приплив крові відзначався в судинах таламуса (структура, в якій відбувається обробка та інтеграція практично всіх сигналів, що йдуть в кору великого мозку від спинного, середнього мозку, мозочка), а також задній поясний і серединній префронтальній корі.

Активність взаємодій між нейронами даних ділянок мозку також значно знижувалася, зокрема це спостерігалося між гиппокампом, задньою частиною звивини і медіальною префронтальною корою.

"Зміни свідомості, що викликаються псилоцибіном, обумовлені зниженням активності задньої поясної зони кори великих півкуль", - коментує Р.Кархарт-Харріс.

Він вважає, що надмірна активність медіальної префронтальної і задньої поясної ділянок кори пов'язана з розвитком депресії, що робить псилобіцин потенційним антидепресантом (за хімічною структурою псилоцибін дуже схожий на гормон серотонін, який впливає на настрій і емоційну рівновагу).

Дослідження, проведене раніше в цьому році вченим з Університету Каліфорнії в Лос-Анджелесі (США), показало, що псилоцибін послаблює тривожність хворих невиліковними формами раку і полегшує симптоми багатьох важковиліковних психічних захворювань, покращує настрій.

Співробітник психіатричної лікарні Університету Цюріха Франц Волленвейдер вважає, що з клінічної точки зору, продемонстровані короткострокові ефекти псилоцибіна менш важливі, ніж його довгострокові ефекти.

На думку вчених, це пов'язано з тим, що псилоцибін підсилює експресію генів і сигнальних білків, пов'язаних із зростанням нервів і активністю їх взаємодії. 

Він також додав, що антидепресивна дія псилоцибіна може бути пов'язано зі збільшенням факторів, які активують нейропластичність.

Читайте також:

Вчені вигадали, як управляти мобільником силою думки

Вчені з'єднали людський мозок з комп'ютером і оволоділи телепатією

ховища пам'яті в головному мозку побудовані з нейронних "цеглинок"

Політичні погляди можна визначити за будовою мозку

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: