Вчені розкрили загадку кам'яних гігантів з острова Пасхи

Археологи з'ясували, що мешканці острова Пасхи вирізали капелюхи для велетенськиї статуй з вулканічної породи.

Британські археологи розкрили таємницю гігантських червоних капелюхів, більше тисячі років тому встановлених на головах знаменитих кам'яних статуй (моаі) на острові Пасхи.

Група дослідників з Манчестерського університету та Університетського коледжу Лондона дійшла висновку, що мешканці острова перекотили кам'яні шапки зі стародавнього вулкану.

Кожен капелюх, вагою в декілька тонн, був видовбаний з вулканічної породи. Потім такі шапки ставили на голови знаменитих кам'яних істуканів, розташованих по всьому острову.

Досі залишалося незрозумілим, як саме і чому ці шапки встановлювалися на статуї. Але науковці зіставили декілька знахідок і тепер стверджують, що знайшли відповідь на це питання.

"Ми знаємо, що капелюхи котили по дорозі, викладеній з червоного вулканічного попелу", - розповів доктор археологічних наук Колін Річардс.

Поруч з капелюхами була знайдена стародавня сокира, яка, на думку вчених, могла відігравати ритуальну роль.

"Ці шапки пройшли довгий шлях зі схилу вулкана в долину. Ми бачимо, що вони були дуже дбайливо встановлені. Чим ближче ви підходите до вулкана, тим частіше зустрічаються ці шапки", - зазначив Річардс.

"Це все одно, що в церкві: ви не можете одразу підійти просто до вівтаря. Полінезійці вважала ландшафт, який оточував їх, живою істотою, і після того, як вони вирізали статуї зі скелі, вважалося, що духи поселялися в статуї", - пояснив він.

Доктор Річардс разом з іншими археологами працюватимуть на острові протягом наступних п'яти років. Вчені спробують визначити вік найдавніших статуй, і не виключають, що доведеться повністю переписати історію Полінезії.

Острів Пасхи, розташований в 4 тисяч кілометрів від узбережжя Чилі, є одним з найвіддаленіших місць на Землі, населених людьми.

Читайте також:

У Лондоні знайшли споруду, яка на 500 років старша від Стоунхенджа

В Німеччині розкопали найпершу порнографію. Їй 35 тисяч років

У пустелі Гобі знайшли заховані скарби буддистів

На узбережжі Ла-Маншу знайшли скелет лох-неського чудовиська

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: