Вчені розповіли про існування Раю

Досліджуючи людську віру в Едем, вчені прийшли до висновку, що Рай - це те, що відбувається з мозком людини в момент смерті.

Дослідники, які поставили перед собою завдання пояснити людську віру в існування Раю, прийшли до висновку, що Едем - це не реально існуюче місце, процес або надприродне явище. Це щось, що відбувається з мозком людини в момент смерті.

За даними досліджень, які проводилися раніше, від 9% до 18% людей, що знаходилися в комі чи стані клінічної смерті, переживають схожі видіння і відчуття, які вони називають подорожжю в рай - це тунель, світло, ворота, двері, відчуття поза тілом, зустрічі з людьми, про яких вони знали або чули, відчуття присутності Бога, - а потім, фантастичні зміни після повернення до життя.

Ендрю Ньюберг, доцент радіологічного відділення Університету Пенсільванії, вважає, що цей феномен може мати просте пояснення. За його словами, коли мозок вмирає, а зір згасає, спочатку людина перестає бачити периферійні зони. Яскраве світло може бути центральною точкою, який відключає зорові системи.

Вчені висувають теорії про те, що околосмертний досвід є різновидом захисного механізму ще з кінця вісімдесятих років минулого століття. Щоб уникнути пошкоджень при травмі, мозок виробляє захисні хімічні речовини, які також викликають галюцинації.

Ця теорія отримала успіх, коли вчені з'ясували, що практично всі атрибути околосмертного досвіду - відчуття руху крізь тунель, позатілесний досвід, релігійний трепет, зорові галюцинації та образні спогади - можна відтворити за допомогою потужної дози кетаміну.

У 2000 році психіатр Карл Янсен навіть написав книгу Кетамін: мрії та реальність, для якої опитав кількох любителів цього наркотику. Один з них, що назвався KU, так описав один з своїх наркотичних дослідів: "Я занурився в золоте Світло. Я піднявся до Світла і вступив в безсловесну розмову зі Світлом, яке, як мені здавалося, був Богом".

"Данте висловив це краще, але його бачення на подив схожі на ці", - зазначає Ліза Міллер, автор книги "Одвічна привабливість загробного життя".

Нагадаємо, що в минулому році британські вчені оприлюднили результати опитування, згідно з якими більше 30% людей бачили Бога в кабінеті дантиста.

Дослідники пов'язують факт появи Бога у фантазіях пацієнтів зі стресовою ситуацією. Коли схвильована людина приходить лікувати зуби, у неї активізуються потиличні частки головного мозку, що відповідають за уяву. А оскільки, страх опинитися в кріслі зубного лікаря можна порівняти хіба що з острахом смерті, багатьом хочеться побачити поряд саме Бога.

Читайте також:

Чавес заявив, що Бог - венесуелець

У християн розпочався Страсний тиждень

Через 50 років Ватикан збирається відмінити целібат

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: