Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Вчені розповіли про мутації бактерій, які потрапили із Землі на МКС

Дослідження допоможуть під час майбутніх подорожей на Марс та інші точки космосу.

Бактерії, які потрапили до Міжнародної космічної станції із Землі, мутують, аби пристосуватися до умов у космосі.

Про це повідомляє Independent.

За даними вчених, які досліджують бактерії, зміни мікроорганізмів не спричиняють стійкість до антибіотиків, а також не впливають на здоров'я астронавтів, а просто спрямовані на те, аби вижити в екстремальних умовах космосу.

Дослідження подібних властивостей бактерій корисні тим, що вони проливають світло на взаємодію людей і бактерій у космосі. Адже й майбутньому люди можуть проводити роки поза Землею, особливо під час дослідження Марсу.

Одна із лідерів таких досліджень, Еріка Хартман, заявила, що бактерії еволюціонують і відрізняться від аналогічних видів на Землі. Проте у космічному середовищі немає принципу, за яким відбираються "суперштами", тобто надстійкі мікроорганізми. Це добре для майбутніх тривалих подорожей у космос.

"Люди будуть в маленьких капсулах, де вони не зможуть відчиняти вікна, виходити на вулицю або циркулювати повітря протягом тривалого часу. Ми щиро стурбовані тим, як це може вплинути на мікроби", - каже Хартман. 

Мікроби потрапляють до космосу разом з людьми та багажем і піддаються серйозним дослідженням. Поки не виявлено, що їхні мутації можуть погіршити здоров'я людям, але астронавти - дуже здорові і ретельно підготовлені люди. Набагато більше проблем теоретично може виникнути, коли з Землі вилітатимуть слабкіші і хворобливіші люди. Немає гарантії, що інфекція, яку заражена людина привезе у космос, не пошириться на здорових людей. 

Нагадаємо, вчені космічного агентства NASA віднайшли "супер Землю", яка удвічі більша за нашу планету Земля. Дослідники підозрюють, що там може існувати життя. 

Залиште свій коментар

Вибір редакції