Вчені розробили екологічно чисту пластмасу

Науковцям вдалося знайти енергоефективний спосіб виробництва екологічно чистої пластмаси, затної розкладатися.

Дослідники з корпорації IBM і Стенфордського університету (США) заявили, що їм вдалося знайти енергоефективний спосіб виробництва екологічно чистої пластмаси з рослинних компонентів.

"Час оголошувати еру нової пластмаси - замість старої, не здатної розкладатися, що забруднює навколишнє середовище і зовнішній вигляд планети", - впевнений директор Дослідницького центру IBM з питань науки і техніки Чандрасехар Нараян.

За його словами, IBM вже розпочала переговори з Містом науки і техніки короля Абдулазіза (Саудівська Аравія), де планується створити пілотне виробництво пластмас нового типу.

Нова розробка вчених – це сімейство органічних каталізаторів, завдяки яким пластикова продукція, зберігаючи всі корисні властивості поліетілентерефталата, зможе досить швидко розкладатися мікроорганізмами.

Крім того, нова технологія дозволяє здійснювати повну вторинну переробку використаного пластика. Іншими словами, пляшка зможе знову стати пляшкою, тоді як зараз частина пом'ятої тари йде на виготовлення яких-небудь синтетичних покриттів, а частина просто викидається.

Нарешті, пластмаси, вироблені за допомогою органічних каталізаторів, в теорії можна сполучити з певними тканинами організму, щоб ліки в капсулі з такого пластика попали точно в ціль.

Читайте також:

Американські фізики розробили електропровідну тканину

Генетики вивели бактерії, які переробляють відходи на біопаливо

Основний компонент "Ботокса" розглядають як нову біологічну зброю

Напої з пластикових пляшок можуть викликати гормональні порушення

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: