Вчені розробили сонячні батареї товщиною з павутину

Дата публікації
Перегляди
2012
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Вчені розробили сонячні батареї товщиною з павутину

Надтонка сонячна батарея ще й надзвичайно гнучка / Фото: Martin Kaltenbrunner et al./ Nature Communications

Новітні сонячні батареї побудовані на полімерній основі.

Група вчених з Австрії та Японії розробила органічну сонячну батарею на полімерній основі.

Дослідний зразок фотоелектричного перетворювача налічує в товщину всього 1,9 мікрометра. Це приблизно в десять разів менше, ніж у будь-яких тонкоплівкових сонячних батарей, створених раніше.

Від схожих проектів-попередників її відрізняє екстремальна "витонченість" всіх шарів і, як наслідок, надзвичайна гнучкість. Останню автори пристрої продемонстрували декількома способами. Зокрема, вони обернули зразок батареї навколо людського волосся (радіус згину склав 35 мкм).

Матеріали для нової батареї були застосовані цілком традиційні для такого типу перетворювачів. Виняток склала надтонка підкладка з поліетилентерефталату завтовшки всього 1,4 мкм.

ККД дослідного зразка склав 4,2%, що більш-менш можна порівняти з тонкоплівковими батареями, присутніми на ринку.

А от питома (за вагою) потужність виявилася значною - 10 ват на грам. Для порівняння, "жорсткі" модулі СБ на основі мультикристалічного кремнію можуть похвалитися питомою потужністю в 10 ват на кілограм.

Основним полем для застосування новинки розробники вважають "електронну шкіру" і "розумний текстиль", які на додаток до сонячних елементів можуть бути оснащені електронними схемами і світлодіодами, побудованими за подібною технологією і, отже, настільки ж гнучкими і легкими.

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
2012
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація