Вчені розробили вакцину проти раку грудей

Випробування препарату на людях планується почати не пізніше, ніж через два роки.

Американські вчені розробили вакцину від раку грудей, яка в експерименті на мишах продемонструвала виражений профілактичний ефект, повідомляє The Times.

Випробування препарату на людях планується почати не пізніше, ніж через два роки. Звіт про дослідження опублікований в журналі Nature.

Як правило, створення протипухлинної вакцини ускладнюється тим, що антигени ракових клітин не є чужорідними для організму, і власна імунна система їх не атакує.

Вчені з Єльського і Клівлендського університетів та Дослідницького інституту Лернера при створенні щеплення вибрали в якості антигену білок α-лактальбуміну, який у великих кількостях виробляється клітинами раку грудей, а також нормальним епітелієм молочної залози під час годування грудьми (тому препарат протипоказаний при поточній або майбутньої лактації ).

У ході експерименту шести генноінженерних мишам з високою схильністю до раку грудей ввели препарат, що містить α-лактальбуміну з ад'ювантом (речовиною, що підсилює імунну відповідь). Стільки ж тварин отримали плацебо.

Протягом 10 місяців після ін'єкції у всіх мишей з контрольної групи розвинувся рак молочної залози. У щеплених тварин ніяких ознак пухлини не спостерігалося.

За словами керівника дослідження Вінсента Туохі, новою вакциною планується щепити жінок у віці старше 40 років, коли годування грудьми стає малоймовірним, а ризик розвитку раку підвищується.

"З нашої точки зору, рак грудей - повністю передбачуване захворювання", - заявив Туохі.

Читайте також:

Мінздрав ліквідує "смертельну вакцину" від кору

Вчені винайшли щеплення від страху

Японські біологи створили комарів, які розноситимуть вакцини

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: